17.06-18.06.2023

Jaunumi

Seska (Škoda Fabia RS Rally2) ekipāža, kura uzvaru izcīnīja arī FIA Eiropas rallija čempionāta ieskaitē, Latvijas rallija čempionāta piektā posma ātrumposmus veica vienlīdz pārliecinoši kā pirmajā dienā notikušajā LRČ ceturtajā posmā, uzvarot visos četros ātrumposmos, iekrājot 2 minūšu un 48,2 sekunžu pārsvaru pār otrajā vietā finišējušo Polijas ekipāžu Hubertu Laskovski / Mihalu Kušnierzu (Ford Fiesta Rally3). Jāpiemin, ka Laskovskis startē ar Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) izsniegtu licenci.

Ja gan Sesku, gan Laskovski apspēlēt šodien neviens nespēja, tad cīņa par trešo vietu sākumā raisīja jautājumus. Pirmajā un otrajā ātrumposmā trešo ātrāko rezultātu sasniedza poļi Aleksandrs Terleckis / Marcins Szeja (Škoda Fabia Evo), savukārt trešajā labāku rezultātu parādīt spēja Kristians Tiramani / Fabio Grimaldi (Škoda Fabia). Noslēdzošajā ātrumposmā tehniskas ķibeles piedzīvoja itāļa vadītais spēkrats, Terlecka / Szeja ekipāžai ļaujot saglabāt vietu uz goda pjedestāla.

Arī LRČ2 grupā uzvara Seskam / Francim, otrajā pozīcijā ierindojās Terleckis / Szeja, savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa izraēlieši Sergejs Ugers / Marija Uger (Ford Fiesta).

LRČ3 grupā uzvara pienācās ātrajiem poļiem Laskovskim / Kušnierzam, kuriem 2 minūtes 38,9 sekundes zaudēja Ukrainas ekipāža Serhii Potiiko / Ivans Mišins (Škoda Fabia R4), bet trešajā vietā ukraiņi Antons Korzuns / Pavlo Kononovs (Škoda Fabia R4).

Gan LRČ4, gan LRČ Juniors ieskaitē goda pjedestāls identisks – uzvara šodienas posmā jaunajam norvēģim Karlam Pederam Nordstrandam ar stūrmani Jornu Norumu Listerudu (Peugeot 208 Rally4), kurš Latvijas čempionātā ieņem pirmo vietu arī LRČ1 grupas kopvērtējumā. Igauņi Keiro Orguss / Hendrik Krāvs (Ford Fiesta Rally4) uzvarētājiem zaudēja 57,3 sekundes, finišējot otrajā vietā, tikmēr somi Izaks Hatanmā / Ētu-Pekka Hellstens (Peugeot 208 Rally4) Tet Rally Liepāja LRČ Juniors piektā posma ieskaiti noslēdza trešajā pozīcijā.

“Bija ļoti sarežģīta nedēļas nogale, liels spiediens, bet bija ļoti interesanti ātrumposmi, izbraucām visu Kurzemi. Prieks, ka izdevās salikt visu pa plauktiņiem un tikt pie laba rezultāta. Mazliet žēl, ka tik maz braucēju izmanto šo iespēju startēt Eiropas čempionāta posmā, bet es ceru, ka nākamreiz uz starta redzēsim vairāk Latvijas čempionāta dalībniekus,” stāsta šīs nedēļas nogales absolūtais uzvarētājs Mārtiņš Sesks.

“Šīs bija labas sacensības, mēs izbaudījām šos ātrumposmus. Mēs mašīnā ieguvām labu ritmu, bet vienā no ātrumposmiem mums daļēji pazuda bremzes, un nācās bremzēt ar rokas bremzi, tur mēs mazliet pazaudējām laiku. Vienmēr ir lieliski uzvarēt rallija finišā,” komentē Junioru ieskaites uzvarētājs Karls Peders Nordstrands.

 

Sacensību rezultāti pieejami Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta mājaslapā: https://autorally.lv/

 

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas ceturtajā posmā Tet Rally Liepāja, kas nedēļas nogalē uzņēma arī divus Latvijas rallija čempionāta posmus, piedalījās kopumā 68 ekipāžas pārstāvot 26 dažādas valstis, tostarp arī Jaunzēlandi, Japānu un Argentīnu. Starp Tet Rally Liepāja dalībniekiem atrodami gan braucēji ar pasaules čempionāta (WRC) pieredzi, gan arī viens no Eiropas čempionāta šīs sezonas līderiem, talantīgais liepājnieks Mārtiņš Sesks. Tet Rally Liepāja notika š.g. 16.-18. jūnijā.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisinājās 16.-18. jūnijā, bija iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai SIXT un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošināja ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.