16.05 - 17.05.2015

Jaunumi

  • 07-06-2015 09:18

    „LMT Autosporta Akadēmijas” pilots Emīls Blūms finišē astotais Eiropas junioru čempionāta posmā Azoru salās

    Tālajās Azoru salās, kas pieder Portugālei, bet atrodas 1500 kilometru no Eiropas kontinenta, finišējis Eiropas rallija čempionāta posms „SATA Rally Azores”. Šajā grūtajā rallijā savu debiju ārpus Baltijas valstīm piedzīvoja „LMT Autosporta Akadēmijas” pilots Emīls Blūms, finišējot astotais Eiropas junioru čempionāta vērtējumā.

Sacensību pēdējā diena Emīlam bija drāmas pilna. Ja pirmajos divos ātrumposmos nekas nevēstīja par gaidāmajām problēmām, tad trešajā „dopā” nolūza priekšējais ritenis, šķietami pārsvītrojot cerības uz finišu rallijā. Tomēr ekipāža nepadevās, un uz trim riteņiem tika līdz servisa parkam, kur automašīna tika salabota un bija gatava doties pēdējos trīs ātrumposmos. Diemžēl, jau pēc pirmā no tiem, mašīnu piemeklēja vēl viens piekares defekts, kā rezultātā ekipāža mierīgi nobrauca pēdējos divus ātrumposmus, lai sasniegtu finišu. Galu galā izcīnīta astotā vieta Junioru vērtējumā un 29. vieta absolūti.

„Lai gan rallijs bija skaists un visādā ziņā lielisks, esmu priecīgs, ka tas ir galā. Esmu ieguvis milzīgu pieredzi, kas noteikti palīdzēs manā rallija braucēja karjerā,” par Azoru salu ralliju stāsta Emīls Blūms. „Tomēr reizēm ir vērtīgi pavērtēt savu rezultātu reāli, bez liela patosa. Realitāte ir, ka šajā rallijā bijām vieni no lēnākajiem. Tas nozīmē, ka šobrīd neesam Eiropas un pasaules līmenī konkurēt spējīgi. Ja man būtu jāvērtē savs sniegums, es liktu četrinieku desmit ballu skalā. Pēdējā ieskaitītā atzīme, un arī tikai tāpēc, ka nobraucām līdz finišam. Tomēr nav vērts plēst matus – ir jāskatās nākotnē. Ralfs Sirmacis Azorās pierādīja, cik ātri var būt Latvijas rallisti. Mūsu mērķis ir būt tikpat ātriem un vēl ātrākiem – ir jāturpina strādāt, jāanalizē kļūdas, kā arī biežāk jādodas uz ārvalstīm. Jo tikai spēcīgos čempionātos, kāds ir Eiropas junioru čempionāts, Tu vari ieraudzīt savu patieso līmeni. Un šobrīd līmenis diemžēl nav no tiem augstākajiem.”

Runājot par pozitīvajām lietām, Emīls noteikti vēlas pieminēt komandas darbu: „Mehāniķi bija lieliski, palīdzot servisa zonā savest kārtībā automašīnu un atlikt vietā nolūzušo riteni. Arī visi fani bija entuziasma pilni un gatavi iesaistīties remontdarbos. Tas motivē! Tāpat esmu milzīgu pateicību parādā „LMT Autosporta Akadēmijai” un jo īpaši ģenerālsponsoram „Latvijas Mobilais Telefons”, kas man dāvāja šo iespēju startēt Azoru salās. Šis man bija pirmais rallijs ārpus Baltijas valstīm, un es to atcerēšos visu mūžu!”

Komandas vadītājs Dainars Dambergs aizvadītās sacensības komentē šādi: „Prieks, ka Emīlam izdevās sasniegt finišu tik sarežģītā rallijā. Tāpat prieks, ka Emīls parādījis savu briedumu, un nemeklē savam rezultātam attaisnojumus, kā arī vēlreiz pierādīja savu cīņassparu, nepadodoties pat šķietami bezcerīgā situācijā un turpinot braukt arī uz trim riteņiem. Tas komandai dod pārliecību, ka sportists apzinās savas kļūdas, ir gatavs tās labot, un nezaudē optimismu. Ne reizi vien Emīls Blūms ir pierādījis, ka spēj būt ātrs rallija braucējs, un komanda pilnībā atbalstīs viņu, kamēr vien pats sportists meklēs risinājumus sava ātruma uzlabošanai. Gribu uzteikt mehāniķus. Parasti neviens viņus vārdā nesauc, bet šoreiz es to ļoti vēlētos izdarīt - Ivo Banka un Jānis Jumītis paveica lielisku darbu, salabojot automašīnu pēc negadījuma ar nolauzto riteni!”

Nākamās starptautiskās sacīkstes „LMT Autosporta Akadēmijai” ir jau svētdien, 7. jūnijā, kad Beate Klipa ar B600 bagiju startēs Baltijas autokrosa čempionāta posmā Lietuvā.

Visaktuālāko informāciju par komandu varat iegūt LMT Autosporta Akadēmijas sociālajos tīklos – Twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/LMTAutosportaAkademija. Plašāka informācija par komandu un tās dalībniekiem – www.autoakademija.lv.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Sporta automašīnas apdrošina „If Apdrošināšana”, bet ar mobilo sakaru iekārtām nodrošina „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Autosporta apģērbus piegādā „P1” pārstāvis Latvijā SIA „Baltic Motorsport Promotion”. PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri - „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

LMT Autosporta Akadēmija