16.05 - 17.05.2015

Jaunumi

  • 05-06-2015 08:27

    Pēc pirmās Azoru rallija dienas Latvijas sportisti pirmajā desmitniekā junioru Eiropas čempionātā, Sirmacis - līderis

    Portugālei piederošajās Azoru salās sācies Eiropas rallija čempionāta posms „SATA Rally Azores”, kurā piedalās arī divas Latvijas ekipāžas – „LMT Autosporta Akadēmijas” pārstāvji Emīls Blūms / Reinis Vilsons, kā arī „Sports Racing Technologies” pārstāvošie Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins. Pēc pirmās dienas Sirmacis ir līderis Eiropas junioru čempionāta vērtējumā, bet Blūms šajā ieskaitē ir devītais.

Sacensību pirmajā dienā sportistiem bija jāveic kvalifikācijas ātrumposms, kā arī pirmie trīs sacensību ātrumposmi. Lielisku ātrumu uzrādīja pēdējo trīs gadu Latvijas čempions autorallijā R2 klasē Ralfs Sirmacis. „LMT Autosporta Akadēmijas” absolvents Sirmacis, kurš šogad ar Peugeot 208 automašīnu startē „Sports Racing Technologies” komandas sastāvā, no sākuma uzvarēja kvalifikācijā, bet pēc tam bija lielisks arī pirmajos trīs ātrumposmos. Tādējādi Ralfs dienu noslēdza dalītā pirmajā pozīcijā Eiropas junioru čempionāta vērtējumā.

Ar Ford Fiesta R2 startējošā „LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāža Emīls Blūms / Reinis Vilsons dienu uzsāka ar piedzīvojumiem. Jau treniņos lielā ātrumā tika taranēta siena, un tikai par mata tiesu ekipāža izvairījās no nopietnas avārijas. Tas pamatīgi iedragāja Blūma pārliecību, un pirmā diena tika pavadīta saudzīgā režīmā. Pēc aizvadītajiem trim ātrumposmiem Emīls ir devītais Eiropas junioru čempionāta vērtējumā, 23.5 sekundes aiz līdera Sirmača.

„Sliktākais, ko tagad varētu izdarīt, ir meklēt attaisnojumus, vai tieši otrādi – priecāties par devīto vietu. Patiesībā rezultāts nav spīdošs, bet arī nekas traks nav noticis,” atklāts ir Emīls Blūms. „Problēma ir galvā – nevarēju savākties pēc negadījuma treniņos. Jācenšas tikt galā ar šo psiholoģisko problēmu, lai rītdien varu visu sākt no jauna. Trase ir ļoti interesanta, un prasa precīzu stenogrammu – tas man ļoti patīk. Tagad tikai jāatbrīvojas un jācenšas šis lieliskais rallijs izbaudīt – tad rezultāts atnāks pats no sevis!”

Piektdien sportistiem jāaizvada astoņi ātrumposmi ar kopējo garumu 101 kilometrs, bet rallijs noslēgsies sestdien ar pēdējiem sešiem ātrumposmiem, kuru kopējais garums arī būs 101 kilometrs.

Visaktuālāko informāciju par Azoru salu ralliju varat iegūt LMT Autosporta Akadēmijas sociālajos tīklos – Twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/LMTAutosportaAkademija. Plašāka informācija par komandu un tās dalībniekiem – www.autoakademija.lv.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Sporta automašīnas apdrošina „If Apdrošināšana”, bet ar mobilo sakaru iekārtām nodrošina „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Autosporta apģērbus piegādā „P1” pārstāvis Latvijā SIA „Baltic Motorsport Promotion”. PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri - „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

LMT Autosporta Akadēmija