07.02 - 08.02.2015

Jaunumi

  • 12-02-2015 11:22

    Svilis FIA ERC „Rally Liepāja” saņem 3000 EUR naudas balvu

    Šī gada 6. – 8. februārī Liepājas un Kuldīgas apkaimes ceļos norisinājās FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) otrais ziemas posms „Rally Liepāja”, kurā Mārtiņš Svilis/ Ivo Pūķis izcīnīja augsto 4. vietu kopvērtējumā, kas bija augstākais sasniegums starp latviešu ekipāžām, kā arī 3. vietu ERC2 klasē.

Rallija pirmajā dienā vairāk kā 40 ekipāžas aizvadīja 3,09 km garu kvalifikācijas posmu, kurā ekipāža Svilis/Pūķis uzrādīja 7. ātrāko laiku. Uzrādītais rezultāts Svilim/Pūķim ļāva būt starp 15 prioritātes braucējiem un īpašā ceremonijā izvēlēties starta vietu rallija pirmajai dienai.

Pirmajā sacensību dienā sportistiem bija jāveic 5 ātrumposmi, kuru kopējais garums ir 114,13 km. Jāatzīmē, ka lietus dēļ ceļu segums, kas vietām bija atkusis, bet vietām kļuvis ļoti slidens, bija nopietns pārbaudījums ikvienai ekipāžai. Arī Sviļa/Pūķa ekipāža, ņemot vērā sarežģītos ceļa apstākļus un slikto saķeri, pirmos ātrumposmus veica piesardzīgi.

Pirmajā ātrumposmā automašīnai tika konstatēts tehnisks defekts, kas neļāva attīstīt pilnu jaudu. „Pēc 3. ātrumposma servisā pieņēmām lēmumu nomainīt automašīnas degvielas sūkni. Servisa laiks ir ierobežots un, lai pilnībā novērstu defektu, nācās kavēt izbraukšanu no servisa parka. Par nokavētajām 3 minūtēm saņēmām 30 sekunžu sodu, kas mūs no 3. vietas kopvērtējumā pēc pirmās rallija dienas „nobīdīja” uz 6. vietu,’’ stāsta M. Svilis. Pēc novērstajām tehniskajām ķibelēm ekipāža kļuva ātrāka un atlikušajos divos pirmās dienas ātrumposmos uzrādīja 6. labāko rezultātu, kā arī dienu noslēdza kā 6. ātrākā ekipāža.

Otrajā sacensību dienā rallija ekipāžām bija jāveic 6 ātrumposmi (91,60 km), turklāt diezgan „ekstremālos” laikapstākļos. Sniegputeņa un stiprā vēja dēļ redzamība brīžiem bija ne vairāk kā 50 metru. Startējot kā 5-jiem, Svilim/Pūķim bija jāpilda „sniega tīrāmās mašīnas” pienākumi, vairāk domājot par noturēšanos uz ceļa, nevis par pareizu trajektoriju ievērošanu, kas arī ietekmēja uzrādītos rezultātus, veicot otrās dienas ātrumposmus pirmo reizi.

Veicot ātrumposmus atkārtoti, ekipāža savu sniegumu uzlaboju un, pateicoties atzīstamajiem rezultātiem, pakāpās uz 4. vietu ERC „Rally Liepāja” kopvērtējumā un uz 3. vietu ERC2 klasē.

I. Pūķis atzīst, ka: „Esam gandarīti, ka, ņemot vērā smagos apstākļus kādos norisinājās šis rallijs, ir izpildīts galvenais uzdevumus – pēc pagājušā gada neveiksmes finišēts, turklāt ar augstvērtīgu rezultātu. Tāpat izcīnījām vairākas godalgotas vietas paralēli notiekošajā Latvijas Rallija čempionāta 2. un 3. posmā, kā arī ieguvām vairākas specbalvas no rallija atbalstītājiem”.

Latvijas Rallija čempionāta 2. posmā ekipāža ieguva 2. vietu absolūtajā vērtējumā un LRČ2 klasē, savukārt 3. posmā – 4. vieta absolūti un 3. vieta LRČ2 klasē. Tāpat M. Svilis/I. Pūķis saņēma vairākas rallija atbalstītāju specbalvas: BTA speciālbalvu ātrākajai ekipāžai ar Latvijā izsniegtu licenci, Neste Oil speciālbalvu par ātrāko laiku SS1/5 Neste Oil, Eurosport naudas balvu par 3. vietu kopvērtējumā (ekipāžām bez rūpnīcu-ražotāju atbalsta) - 3000€.

Pēc šīm sacīkstēm ekipāža M. Svilis/ I. Pūķis atrodas ERC2 čempionāta kopvērtējuma 5. vietā, kā arī Latvijas rallija čempionāta LRC2 (N4) klases 2. vietā kopvērtējumā.

Ekipāža Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis saka lielu paldies saviem atbalstītājiem: Ldz Cargo, EHRLE, BN KURŠI, Marteks auto, Burda – Rīga, Ošukalns celtniecība, DLLA, Latgran, Vāģi racing, Motul, Hektors, SS.lv un 4.rati.lv!

Tāpat ekipāža vēlas pateikties daudzajiem skatītājiem un fotogrāfiem, kas spītējot laika apstākļiem, mēroja ceļu no dažādiem Latvijas reģioniem, lai klātienē vērotu, iemūžinātu un atbalstītu sportistus!

Santa Ancīte, Biedrība „SKN Sports”. Foto: Krists Andersons