07.02 - 08.02.2015

Jaunumi

  • 11-02-2015 07:31

    Ralfs Sirmacis: Kolina Makreja “Flat Out” balva sniedza gandarījumu pēc neveiksmīgās sacīkstes

    “Sports Racing Technologies” (SRT) braucējs Ralfs Sirmacis “Rally Liepāja” junioru ieskaitē izcīnīja augsto 3.vietu, tomēr sacensību vērtē kā ļoti smagu un ne tik veiksmīgu, kā sākotnēji cerēts. Vienlaikus, pēc Kolina Makreja “Flat Out” balvas saņemšanas sportists jūtas gandarīts par savu sniegumu.

“Rallija kvalifikācijā izvēlētā stratēģija un tai sekojošie nelabvēlīgie laikapstākļi nākamajā dienā bija iemesls, kādēļ zaudēju sacīksti, taču pēc šīs balvas saņemšanas esmu patiešām laimīgs. Kopumā es “Rally Liepāja” esmu apmierināts, un tajā gūta ļoti noderīga pieredze – pa tādu puteni, kad gaišā dienas laikā neredz tālāk par 50 metriem, es braucu pirmo reizi savā karjerā. Katrs rallijs nāk ar kaut ko jaunu,” sacīja R. Sirmacis.

Kā zināms, SRT ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins (“Peugeot 208 R2”) Eiropas rallija Junioru čempionāta pirmajā posmā “Rally Liepāja” demonstrēja lielisku ātrumu un izcīnīja 3.vietu junioru ieskaitē. Pēc sacensībām par ātrumu apņēmību, neatlaidību un cīņas sparu, kas atbilst rallija leģendas Kolina Makreja vērtībām, R. Sirmacis saņēma “Flat Out” balvu.

R. Sirmacis “Rally Liepāja” iesāka ļoti veiksmīgi un kvalifikācijas ātrumposmā uzrādīja ātrāko laiku no junioru ieskaites braucējiem, līdz ar to trasē devās no ceturtās pozīcijas. Diemžēl laikapstākļi šoreiz nebija labvēlīgi un sacensību pirmajā daļā nācās tīrīt trasi no sniega, tādēļ tika zaudēts ļoti daudz laika. Dienas pēdējie divi ātrumposmi bija atkārtoti, līdz ar to arī saķere ar ceļu bija daudz labāka, un SRT komandas ekipāžai līdera pārsvaru izdevās būtiski sadeldēt.

“Laikapstākļi šajā rallijā bija ļoti sarežģīti un mainīgi, un esam priecīgi, ka, neraugoties uz dažādām grūtībām, tomēr tikām līdz finišam un varējām kāpt uz goda pjedestāla. Konkurence šajā ieskaitē ir ļoti spēcīga, un mums priekšā gara un ļoti interesanta rallija sezona. Cīņa par Eiropas rallija junioru čempiona titulu ir sākusies, un “Rally Liepāja” esam izcīnījuši vērtīgus punktus sezonas kopvērtējumā,” sacīja R. Sirmacis.

Vasilijam Grjazinam/Dmitrijam Lebedikam sacensības bija mazāk veiksmīgas – Eiropas rallija čempionāta garā distance bija nopietns pārbaudījums arī tehnikai, un tika piedzīvota izstāšanās abās rallija dienās.

SRT komanda šogad startēs visos sešos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos, un sacensībās piedalīsies ar Latvijā komplektētām “Peugeot 208 R2” automašīnām, izmantojot “Peugeot Sport” homoloģētas komponentes. Nākamais Eiropas rallija čempionāta posms junioriem norisināsies no 2. līdz 4. aprīlim Īrijā.

Foto: SRT un Kalendārs Rallijs Latvijā