07.02 - 08.02.2015

Jaunumi

  • 08-02-2015 16:50

    Liepājas rallijā ātrākie no „LMT Autosporta Akadēmijas” – Toms Lielkājis / Toms Pirktiņš

    Šajā nedēļas nogalē, 7. un 8. februārī, Liepājā un tās apkārtnē, norisinājās „Rally Liepāja”, kas bija gan Latvijas rallija čempionāta 2. un 3. posms, gan Eiropas rallija čempionāta 2. posms. Šī rallija finišu izdevās sasniegt arī trīs „LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāžām – Toms Lielkājis / Toms Pirktiņš izcīnīja 4. vietu, Jānis Krickis / Rolands Laizāns 5. vietu, bet Mārtiņš Sesks / Māris Kulšs finišēja 6. vietā Latvijas rallija čempionāta 3. posmā, LRC3 klasē.

Labu rezultātu Eiropas rallija čempionāta (ERČ) ieskaitē uzrādījis „LMT Autosporta Akadēmijas” pilots T. Lielkājis, kuram ar katru otrās dienas ātrumposmu izdevās ierindoties arvien augstākā kopvērtējuma pozīcijā. Šis braucējs dienu iesāka 11. vietā, bet noslēdza 7. vietā ERČ RC4 klasē.

Eiropas rallija čempionāta ieskaitē visas dienas garumā stabilā 5. vietā izdevās noturēties citam „LMT Autosporta Akadēmijas” pilotam - E. Blūmam, bet noslēdzošajā rallija ātrumposmā viss norisinājās pretēji braucēja plāniem – trasē noķerts priekšā braucošais sportists. Ātrā pagriezienā starp sportistu automašīnām notika neveiksmīga sadursme, kā rezultātā E. Blūma mašīnai tika sabojāts radiators. Neskatoties uz to, ka ātrumposms tika noslēgts, līdz rallija finiša podiumam „LMT Autosporta Akadēmijas” sportists tomēr netika.

„Pirmajā dienā viss bija kārtībā, tāpēc ar lielām cerībām par labu rezultātu devos arī uz otrās rallija dienas startu, bet ne vienmēr viss notiek pēc plāna. Devītajā ātrumposmā pārsitu automašīnas riepu, bet šis starpgadījums nemainīja manu pozīciju kopvērtējumā, tāpēc bija visas cerības ralliju finišēt, saglabājot 5. vietu. Bez piedzīvojumiem jau neiztikt – noslēdzošajā ātrumposmā es noķēru priekšā braucošo sportistu. Ātrā līkumā, kurā viņš pēkšņi sabremzējās, notika sadursme - rezultātā sabojāju savas automašīnas dzesēšanas sistēmu. Ātrumposmu es finišēju, tomēr dzinēja taupības nolūkos, pieņemu lēmumu izstāties. Kopumā esmu pat ļoti apmierināts – paldies visiem rallija organizatoriem! Trase bija interesanta, un mainīgie laikapstākļi tam visam tikai piešķīra savu „odziņu” – man patika,” komentē E. Blūms.

Uzvaru ERČ RC4 klasē izcīnīja zviedru braucējs Emīls Bergkvists, otrajā vietā ierindojās norvēģis Jans Stīvs Roklands, bet kā trešais finišēja „LMT Autosporta Akadēmijas” absolvents Ralfs Sirmacis, kurš 2015. gada sezonā startē zem „Sports Racing Technologies” karoga.

„Rally Liepāja” visiem sportistiem izrādījās ļoti nopietns pārbaudījums, jo kā pirmajā, tā otrajā sacīkšu dienā nemitīgi bija jācīnās ar dažādajiem laikapstākļiem, kas ieviesa ļoti būtiskas izmaiņas rezultātos. Pirmajā dienā sportisti cīnījās ar lietu un nestabilo ceļa segumu, savukārt otrajā dienā nācās sastapties ar stiprām vēja brāzmām un sniegputeni.

Neskatoties uz piedzīvoto, vissekmīgākais no komandas sportistiem „Rally Liepāja” izrādījās „LMT Autosporta Akadēmijas” braucējs T. Lielkājis, kurš visas dienas garumā demonstrēja stabilu sniegumu un savu tuvāko sekotāju no „LMT Autosporta Akadēmijas” J. Kricki apsteidza par 41,3 sek, izcīnot 4.vietu LRČ LRC3 klasē.

T. Lielkājis: „Iespēja startēt Eiropas čempionātā man bija ļoti liels izaicinājums, bet domāju, ka es tiku galā. Centos ievērot visus trenera norādījumus un ieteikumus, kā rezultātā nepieļāvu nevienu rupju kļūdu. Rezultāts priekš pirmajām lielajām sacīkstēm, ņemot vērā mazo pieredzi, manuprāt, ir labs. Protams, man vēl daudz jāmācās un jāpilnveido sava braukšana, bet šobrīd esmu neizsakāmi priecīgs par finišu! ”

Ar ralliju apmierināts ir arī „LMT Autosporta Akadēmijas” jaunpienācējs J. Krickis: „Galvenais mērķis šajā rallijā man bija sasniegt finišu, un tas ir izdarīts. Neliels rūgtums ir par to, ka noslēdzošajā ātrumposmā es nesapratos ar stūrmani un pieļāvu kļūdu, nedaudz nobraucot no trases. Tur palika trešā vieta, ko man bija izdevies sasniegt. No kļūdām mācās, tāpēc galvenais ir neapstāties un turpināt strādāt. Vēlos pateikt lielu paldies „LMT Autosporta Akadēmijas” komandai par iespēju startēt ar Ford Fiesta R2 automašīnu, ceru, ka man šāda iespēja būs vēl kādu reizi.”

Pēc tehniskās neveiksmes pirmajā dienā, uz otrās dienas startu ar jaunu cīņas sparu devās „LMT Autosporta Akadēmijas” jaunākais braucējs M. Sesks: „Es no sirds izbaudīju otro sacīkšu dienu – mājas ātrumposmi, zināmas un interesantas vietas, un prieks par to, ka beidzot viss bija kārtībā ar tehniku. Šie visi apstākļi ievērojami uzlaboja pašsajūtu, kas palīdzēja arī braukt ātrāk. Šī diena ar visu, kas tajā piedzīvots, būs ļoti noderīga pieredze manai turpmākajai karjerai.”

Nākamās sacīkstes „LMT Autosporta Akadēmijas” rallija komanda pilnā sastāvā aizvadīs 16. un 17. maijā, Talsos, kur norisināsies Latvijas rallija čempionāta 4. posms – „Rally Talsi”.

Arī 2015. gadā visoperatīvāko informāciju varat iegūt LMT Autosporta Akadēmijas sociālajos tīklos – Twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija. Plašāka informācija par komandu un tās dalībniekiem – www.autoakademija.lv.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Projektu atbalsta arī „If Apdrošināšana” un „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Autosporta apģērbus piegādā „P1” pārstāvis Latvijā SIA „Baltic Motorsport Promotion”. PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri - „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

Anda Podziņa, LMT Autosporta Akadēmija. Foto – Artūrs Igaveņš