07.02 - 08.02.2015

Jaunumi

  • 08-02-2015 15:09

    Sirmacis/Šimins kāpj uz goda pjedestāla Eiropas rallija Junioru čempionāta pirmajā posmā

    “Sports Racing Technologies” (SRT) ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins (“Peugeot 208 R2”) Eiropas rallija Junioru čempionāta pirmajā posmā “Rally Liepāja” demonstrēja lielisku ātrumu un izcīnīja 3.vietu junioru ieskaitē.

R. Sirmacis “Rally Liepāja” iesāka ļoti veiksmīgi un kvalifikācijas ātrumposmā uzrādīja ātrāko laiku no junioru ieskaites braucējiem, līdz ar to trasē devās no ceturtās pozīcijas. Diemžēl laikapstākļi šoreiz nebija labvēlīgi un sacensību pirmajā daļā nācās tīrīt trasi no sniega, tādēļ tika zaudēts ļoti daudz laika. Dienas pēdējie divi ātrumposmi bija atkārtoti, līdz ar to arī saķere ar ceļu bija daudz labāka, un SRT komandas ekipāžai līdera pārsvaru izdevās būtiski sadeldēt.

Pirms rallija otrās dienas Liepājas pusē sākās sniegputenis, un braukšanas apstākļi bija ļoti sarežģīti. Tomēr R. Sirmacis ar grūtībām tika galā veiksmīgāk nekā citi un uzvarēja trijos no sešiem ātrumposmiem. Tomēr ar to nebija pietiekami, un finišā līdz ieskaites uzvarētājam Emīlam Bergkvistam (“Opel Adam R2”) pietrūka 39,2 sekundes, bet līdz 2.vietā esošajam Stīvam Roklandam (“Peugeot 208 R2”) – 9,1 sekunde.

“Laikapstākļi šajā rallijā bija ļoti sarežģīti un mainīgi, un esam priecīgi, ka, neraugoties uz dažādām grūtībām, tomēr tikām līdz finišam un varējām kāpt uz goda pjedestāla. Konkurence šajā ieskaitē ir ļoti spēcīga, un mums priekšā gara un ļoti interesanta rallija sezona. Cīņa par Eiropas rallija junioru čempiona titulu ir sākusies, un “Rally Liepāja” esam izcīnījuši vērtīgus punktus sezonas kopvērtējumā,” sacīja R. Sirmacis.

Vasilijam Grjazinam/Dmitrijam Lebedikam sacensības bija mazāk veiksmīgas – Eiropas rallija čempionāta garā distance bija nopietns pārbaudījums arī tehnikai, un tika piedzīvota izstāšanās abās rallija dienās.

Rallija sacensībās debitēja pagājušā gada pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieks Reinis Nitišs, kurš sacensībās startēja pārī ar pieredzējušo rallija braucēju Māri Neikšānu. “Rally Liepāja” pirmajā ātrumposmā gan ekipāža avarēja un pārsita riepu, taču nākamajos ātrumposmos demonstrēja ļoti stabilu sniegumu un pastāvīgi bija starp desmit ātrākajiem braucējiem savā ieskaitē, kas finišā deva 9.vietu savā ieskaitē Eiropas rallija čempionāta posma kopvērtējumā.

“Rallija sākumā uzņēmu pārāk ātru tempu, kā rezultātā vienā no līkumiem kļūdījos un pārsitu riepu. Tā bija ļoti laba mācība jau pašā pirmajā ātrumposmā, taču turpinājumā izdevās braukt stabili un galvenais mērķis – nobraukt līdz finišam – ir izpildīts, par ko jāsaka liels paldies manam pieredzējušajam skolotājam un stūrmanim Mārim Neikšānam, kā arī “Sports Racing Technologies” komandai. Šis rallijs man bija lieliska pieredze, kas noder, gatavojoties jaunajai rallijkrosa sezonai,” sacīja R. Nitišs.

Par pārsteigumu svētdien notikušajā Latvijas rallija čempionātā parūpējās 17 gadus vecais Nikolajs Grjazins un viņa stūrmanis Jaroslavs Fjodorovs (“Peugeot 208 R2”), izcīnot uzvaru prestižajā LRC3 klasē.

“Sacensības bija ļoti sarežģītas, ar mainīgiem laikapstākļiem, taču šajos ceļos jutos ļoti labi, tādēļ izdevās sasniegt arī labu rezultātu. Esmu ļoti labi sastrādājušies ar stūrmani, tāpat esmu arī arvien pārliecinātāks par saviem spēkiem, un izdodas braukt arvien ātrāk. Protams, kļūdas tik grūtās sacensībās gadās, tomēr ar savu sniegumu esmu apmierināts,” sacīja N. Grjazins.

Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā uz LRC3 klases goda pjedestāla kāpa tikai SRT komandas ekipāžas, jo Sirmacis/Šimins izcīnīja 2.vietu, bet Nitišs/Neikšāns – 3.vietu. Jāatzīmē, ka Nitišs/Neikšāns godalgoto trijniekā ielauzās vien pēdējā ātrumposmā, kur uzrādīja ceturto ātrāko laiku un spēja pakāpties par trīs vietām uz augšu.

SRT komanda šogad startēs visos sešos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos, un sacensībās piedalīsies ar Latvijā komplektētām “Peugeot 208 R2” automašīnām, izmantojot “Peugeot Sport” homoloģētas komponentes. Nākamais Eiropas rallija čempionāta posms junioriem norisināsies no 2. līdz 4. aprīlim Īrijā.

Foto: Marek Pleha un Josef Petru