05.07-07.07.2024
pēc 22 d.

Jaunumi

  • 18-02-2023 13:16

    Latvija pievienojas WRC čempionātam

    17. februārī atjaunotajā Rīgas Cirka ēkā īpašā prezentācijas pasākumā tika publiski apstiprināts, ka Latvija ir izpildījusi visus tai izvirzītos priekšnoteikumus, lai starptautisku autosporta sacensību rīkotājs Latvijā RA Events paplašinātu sadarbību ar FIA Eiropas rallija čempionāta un FIA pasaules rallija čempionāta rīkotājorganizāciju WRC Promoter, ļaujot Latvijai kļūt par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotājvalsti un turpināt darbu pie 2024. gada WRC posma Tet Rally Latvia sarīkošanas.

Par starptautisku autosporta sacensību rīkotāja RA Events darbības sākumu uzskatāms 2009. gads, kad pirmo reizi šīs komandas vadībā tika sarīkots Latvijas rallija čempionāta posms Rally Talsi. Kopš 2013. gada uzņēmuma pārraudzībā atrodas pilnvērtīga FIA Eiropas rallija čempionāta posma Tet Rally Liepāja organizēšana, bet no 2016. līdz 2022. gadam Latvijā, Biķernieku trasē, veiksmīgi sarīkots arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms World RX of Rīga-Latvia. Šobrīd sperts vēl viens nozīmīgs solis, lai vēl vairāk nostiprinātu Latvijas vārdu pasaules autosporta apritē, turpinot darbu pie FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posma Tet Rally Latvia sarīkošanas, kura norise paredzēta 2024. gadā.

Pasākuma laikā, izbaudot cirka mākslinieku priekšnesumus, deju grupas uzstāšanos, kā arī klātienē apskatot WRC ražotājkomandas M-Sport Ford World Rally Team Rally1 rallija automašīnu, šodien tika publiskota arī plānotā WRC posma vizuālā identitāte,  kas sevī iekļauj gan Latvijai zināmos dzintara elementus, stilizētu Latvijas valsts robežlīniju, kā arī nepabeigtu apli, kas sevī iemieso rallijam tik raksturīgo dinamiku un nerimtīgo kustību uz priekšu.

Klātesot valsts un pašvaldību amatpersonām un pārstāvjiem, tika atzīmēts kopš 2013. gada Kurzemes reģionā sarīkotā FIA Eiropas rallija čempionāta augstais organizatoriskais līmenis, kā arī novērtēts sniegtais ekonomiskais pienesums, ko veicina ilgstošā ārvalstu komandu uzturēšanās reģionā un plašais ārvalstu skatītāju loks.

WRC Latvijas posma norise paredzēta īpaši plašā valsts teritorijā – no rallija pilsētas –Liepājas mūsu valsts rietumos līdz pat Latvijas galvaspilsētai Rīgai. Lai sarīkotu WRC standartiem atbilstošu sportisko distanci, kas ātrumposmos vien sasniedz 300 km garumā, sacensību maršruts dalībniekus un skatītājus vedīs cauri arī Talsu, Kuldīgas, Tukuma un Dienvidkurzemes novadam.

“Rallija draugi, nebaidieties sapņot un pielikt visas pūles, lai šos sapņus sasniegtu! Mums tiek dota neticama iespēja, kādu līdz šim Latvijas autosports nav saņēmis – pašu mājās sarīkot FIA pasaules rallija čempionāta posmu. Šogad vien trīspadsmit valstīm ir tas gods uzņemt WRC posmu, kuru norisēm seko vairāk nekā 250 miljoni skatītāju visā pasaulē! Un jau pavisam drīz, Latvijas vārds būs atrodams vienā saimē kopā arī  Japānu, Meksiku, Montekarlo, Čīli, Somiju, Keniju un vēl citām valstīm piecos kontinentos, lai uzņemtu pasaules rallija zvaigznes un tehnoloģiski tik iespaidīgās Rally1 automašīnas, un vērotu kā šīs ekipāžas traucas pretim Latvijas ainavisko ātrumposmu mestajiem izaicinājumiem. Ja šis nav sapņa piepildījums, tad es nezinu kas ir!” iesāk Tet Rally Latvia rīkotājkompānijas RA Events direktors Raimonds Strokšs.

“Izmantojot iespēju, vislielāko paldies saku mūsu rallija partneriem – Latvijas valdībai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Liepājas un Rīgas pilsētām, Talsu, Kuldīgas un Tukuma novadiem, mūsu ģenerālsponsoram Tet, un visiem, visiem partneriem. Mūsu rokās ir nonākuši ļoti spēcīgi trumpji, un, apzinoties WRC posma ģeogrāfisko vērienu, strādājot roku roku, kā vienots mehānisms, mēs spēsim Latvijai sarūpēt vēl nebijušu atpazīstamību visā pasaulē!

Īpašu paldies veltīšu savai RA Events komandai un tai pietuvinātajiem cilvēkiem. Kopš mēs 2009. gadā uzsākām autosporta sacensību sarīkošanu, kopā esam spēruši vairākus soļus uz priekšu un panākuši, ka Latvijas vārds ir atpazīstams uz pasaules autosporta kartes. Neliegšos, ka darāmo darbu būs daudz, bet esmu pārliecināts, ka, turpinot strādāt ar tik pat augstu entuziasmu un degsmi kā visus šos iepriekšējos gadus, mēs spēsim pārvarēt jebkuru izaicinājumu, lai Latvijā sarīkotu varenu WRC ralliju!” tā RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Kā atzīmēja FIA pasaules rallija čempionāta rīkotājkompānijas WRC Promoter pārstāvis, čempionātam, kura norises pateicoties 50 raidsabiedrībām iespējams vērot vairāk nekā 150 valstīs, tieši Baltijas reģions uzskatāmas par visa čempionāta stratēģiskas nozīmes tirgu, un WRC posma sarīkošanas uzticēšana Latvijai uzskatāma par, vienlaicīgi, gan augstu iepriekš paveiktā novērtējumu, gan augstu uzticības kredītu.

“Viens no WRC Promoter ilgtermiņa mērķiem bijis nodrošināt iespēju kādam no ERC posmiem tikt iekļautam arī WRC kalendārā. Ņemot vērā, ka mūsu pārraudzībā šobrīd atrodas abi šie čempionāti, mums ir unikāla iespēja novērtēt visus šos posmus un sniegt nepieciešamo atbalstu, ja kādā no rallijiem saredzam turpmākas izaugsmes potenciālu un iespēju tam kļūt par pastāvīgu WRC daļu.

Novērtējot gan rallija augsto sportisko un organizatorisko kvalitāti, par kuru jau vairāku gadu garumā esam pārliecinājušies sekojot līdzi ERC norisēm, gan Latvijas valdības augsto ieinteresētībai rallija disciplīnas turpmākā izaugsmē, esam izvēlējušies Tet Rally Latvia kā pirmo no posmiem, kam sniegt šādu iespēju, apliecināt sevi jaunā organizatoriskā līmenī, sarīkojot nu jau WRC kvalitātes latiņai atbilstošas sacensības,”WRC Promoter vecākais direktors sporta jautājumos Peters Tūls (Peter Thul).

Atminoties laiku, kad savu autosportista karjeru tieši Latvijā uzsāka patreizējais FIA pasaules rallija čempions, īsu, bet emocionālu videouzrunu klātesošajiem viesiem un Latvijas rallija sabiedrībai veltīja Kalle Rovanpera:

“Vispirms, vēlos Jūs visus apsveikt ar šo lielisko jaunumu. Kā Jums zināms, Latvijai bijusi ļoti nozīmīga loma manā karjerā, jo sniedzāt man iespēju uzsākt rallija karjeru laikā, kad nekur citur man tas nebija ļauts. Liels Jums paldies par to! Jūs mani atbalstījāt laikā, kad man tas bija nepieciešams visvairāk, un tagad varat paļauties uz manu pilnu atbalstu, palīdzot Jums jūsu ceļā kopīgi sarīkot jauku WRC posmu. Ar lielu nepacietību un degsmi gaidu iespēju atgriezties Latvijā, lai pieņemtu jaunus izaicinājumus sev zināmajos Latvijas ceļos, nu jau atrodoties pie Rally1 automašīnas stūres. Uz drīzu tikšanos Latvijā! savu prieku par izskanējušajiem jaunumiem neslēpa Kalle Rovanpera (Kalle Rovanperä), kurš divkārt kļuvis arī par Latvijas rallija čempionu.

 

FIA pasaules rallija čempionāta 2024. gada kalendārs vēl jāapstiprina Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) Pasaules motoru sportu padomē (WMSC).

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valdība, Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja un Latvijas galvaspilsēta Rīga. Liels paldies mūsu partneriem – Talsu novadam, Kuldīgas novadam, Tukuma novadam un Dienvidkurzemes novadam. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoram Ramirent, oficiālajai auto nomai Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads un Liepājas Olimpiskais Centrs. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI. Paldies par ieguldījumu visiem Tet Rally Latvia draugiem EL Networks, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Red Bull, SignTech, Sportland un Törley. Tet Rally Latvia palīdz īstenot Latvijas Automobiļu federācija.

 

Atgādināsim, ka vēl pirms FIA pasaules rallija čempionāta uzņemšanas, šogad, 16.-18. jūnijā, norisināsies FIA Eiropas rallija čempionāta posms Tet Rally Liepāja, kura sportiskais maršruts vedīs cauri Tukuma, Talsu, Kuldīgas un Dienvidkurzemes novadiem, iekļaujot arī rallija pilsētu Liepāju.

Visi Jaunumi un plašāka informācija gan par 2023. gadā paredzēto FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmu Tet Rally Liepāja, gan par 2024. gadā gaidāmo FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu būs atrodama vienuviet: interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

Zemāk pievienojam arī citu runaspersonu teikto:

Liepājas domes Attīstības komitejas priekšsēdētājs Uldis Sesks:

“Tradīcijas ir vārds, kas raksturo manu pilsētu Liepāju un padara to īpašu. Tradīcijas sportā, kultūrā, biznesā, Ostā un daudzas citās jomās, un tās liek mīlēt savu pilsētu un ļauj aizrauties arī mūsu pilsētu viesiem. Iegūtais Eiropas Sporta pilsētas status un nesen apstiprinātais Eiropas Kultūras pilsētas status 2027. gadā ļauj mums lepoties un piedāvāt kvalitāti mūsu viesiem.

Liepājas tradīcijas autosportā aizsākās tālajā 1965 gadā, kad mans tēvs Martiņš, ar domu biedru grupu, noorganizēja Ralliju Kurzeme. Tie vīri sapņoja. Sapņoja! Ir sapņi kas piepildās. Atceros, kad 2013. gadā, pirmo reizi ziemā uzņemot FIA Eiropas rallija čempionāta posmu, mēs sapņojām, ka ralliju varētu pārbīdīt uz vasaru, lai sportisti un līdzjutēji varētu izbaudīt Liepāju visā tās krāšņumā. Sapņi kļūst par īstenību.

Liepājnieki – no nelielas pilsētas ar pasaules vērienu – prot cīnīties un mums ir pārliecība, ka arī mēs esam daļa no komandas, kas pierādījuši, ka spējam organizēt pasaules vēriena pasākumus – FIA pasaules rallija čempionāta WRC posmu. Lai mums nāk jauni sapņi un kopā izdodas uzņemt pasaules rallija eliti – WRC 2024, kuras sastāvā būtu arī latvieši!

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis:

“Esam gatavi rallija līdzjutējus no tuvām un tālām valstīm sagaidīt pie sevis Rīgā – tas nozīmē gan papildu ienākumus pilsētas uzņēmējiem, gan arī Rīgas vārda izskanēšanu pasaulē. Tāpēc pašvaldība sveic un atbalsta augstākā līmeņa sporta notikumu norisi pie mums. Arī Latvijas iedzīvotāji noteikti vēlas redzēt savām acīm pasaules izcilākos rallija pilotus, un sekot līdzi šim mūsu valstī unikālajam pasākumam – no Rīgas līdz Liepājai. Novēlu, lai pasaules rallija čempionāta norise Latvijā kļūtu nevis par vienas reizes pasākumu, bet regulāru notikumu mūsu valstī un pilsētā – līdzīgi kā rallijkrosa čempionāts Biķernieku trasē.”

Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Haselbaums:

“Talsu novada pašvaldība ir gandarīta, ka daudzu gadu garumā valdziņš, kas sasaista Talsus un ralliju, nav pārtrūcis, bet gan, tieši otrādi, kļuvis stiprāks un redzamāks. Esam pateicīgi Raimondam Strokšam un viņa komandai, kas allaž ir godājuši mūsu pilsētas tradīcijas un ar savu entuziasmu, neatlaidību un darbu nesuši mūsu novada vārdu Latvijā un ārpus tās.

No vietēja pasākuma rallijs Talsos pakāpeniski ir izaudzis līdz Eiropas mērogam, bet jau nākamajā gadā pakāpsies līdz pašai spicei un kopā aicinās visu pasauli. Ne velti mūsu pusē ir teiciens: kur tad liksies, Talsos tiksies! 2024. gadā visa pasaule satiksies Talsos, bet jau šogad,  lai iesildītos, aicinām jūs 17. jūnijā uz FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Talsos! Uz tikšanos!”

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska:

“Rallijs Kuldīgas novadā ir sena, sportistu un līdzjutēju cienīta tradīcija. Snēpeles ātrumposms ar izaicinošiem līkumiem un taisnēm kļuvis par novada vizītkarti vairākām rallistu paaudzēm. Nu to izbaudīt varēs paša augstākā – pasaules līmeņa sportisti! Autosporta sacensības neaprobežojas tikai ar sacensībām trasē – tas ir liels notikums mūsu uzņēmējiem, sporta un kultūras dzīvei. Esam gatavi, ka jau drīzumā Kuldīgas novada ceļos rūks auto motori, bet pasaules mēroga autorallija gardēžus sacensību starplaikos priecēsim ar gleznainiem skatiem, unikālu vēstures elpu un radošiem pārsteigumiem pilsētas ielās.”

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa:

“Nav tā, ka rallijs Tukuma pusē būtu jaunatklājums, novada teritorijā ir notikuši ātrumposmi, gan rīkotas sacensības. Protams, FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posms ir liels notikums ne tikai Tukumā, Talsos, Kuldīgā un Liepājā, bet visā Latvijā. BET FIA pasaules rallija čempionāts… tur komentāri ir lieki.

Būtībā tā ir Kurzemes teritorija, un Tukums ir kā vārti uz Kurzemi, kas atvērtu šo ilgi gaidīto notikumu ātruma sporta cienītājiem. Ar prieku gaidīsim viesus Rožu pilsētā, jo uz Tukumu jau brauc pēc smukuma.”

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks:

“Tieši gadsimtu pēc pirmajām Latvijas mēroga rallija sacensībām, kas norisinājās 1923. gadā, esam saņēmuši fantastisko ziņu par to, ka mūsu mājās sacentīsies pasaulē labākie rallija braucēji un viņus te sagaidīs pasaulē labākie līdzjutēji! Latvijas vārda iekļaušana 2024. gada pasaules rallija čempionāta kartē ir vēl viens pierādījums tam, cik daudz mēs varam panākt, ieguldot smagu darbu, strādājot komandā un saglabājot apņēmību un izcilību! Šis ir būtisks panākums ne tikai autosporta sabiedrībai, bet visai Latvijai kopā, jo tas veido kopējo valsts atpazīstamību pasaulē, iedvesmo mūs visus nākošajiem projektiem, un, nenoliedzami, dod lielu pozitīvu pienesumu visai ekonomikai. Kopā mēs varam, un mēs Tet esam lepni būt par daļu no Tet Rally Latvia un šī gada Tet Rally Liepāja!”

 

Foto: Red Bull Content Pool