07.06-08.06.2024
in 52 d.

News

Nule uzsāktā sadarbība ar “Pirelli” riepu izplatītāju Latvijā “Black&Round” SIA paredz, ka sākot ar Latvijas rallija čempionāta (LRČ) 2023. gada sezonas pirmo vasaras posmu – rallijsprints “Vecpils”, LRČ ieskaites punktus varēs saņemt tikai tās ekipāžas, kas sacensībās startēs ar noteikumiem atbilstošām “Pirelli” ražotām riepām. Vasaras rallijos tās būs K sērijas 175/70R15, 185/70R15 un 195/70R15 izmēru riepas ar K6 cietības pakāpi, tikmēr ziemas rallijos dalībniekiem būs iespēja izvēlēties starp 185/65R15 WJ un 205/65R15  J1 riepām, kas abas būs aprīkotas ar 7mm garām radzēm.

Sadarbības ietvaros “Black&Round” nodrošinās dalībniekiem ne vien fiksētu un konkurētspējīgu riepu, bet parūpēsies arī par riepu piegādes un montāžas servisu sacensību laikā – tādējādi krietni atvieglojot ekipāžu apkalpojošā personāla darbu rallija sacensību laikā. LRČ reģistrētajām ekipāžām norādām, ka dalībai sacensībās tās var izmantot arī līdz šim iegādātās riepas, ar nosacījumu, ka tās atbilst tehniskajiem noteikumiem.

Tāpat “Pirelli” parūpēsies par balvām, katra LRČ posma ātrākajai čempionātam reģistrētajai ekipāžai pasniedzot vienu jaunu riepu komplektu*. Tāpat vienu jaunu riepu komplektu* pasniegs arī ātrākajai LRČ Junioru ieskaites grupas ekipāžai – tādējādi sniedzot papildu atbalstu tieši jauno rallija talantu izaugsmei, kas tieši saskan ar “Pirelli” pamatvērtībām, atbalstīt tieši jaunās rallija ekipāžas, nodrošinot šīs autosporta disciplīnas attīstību nākotnē. Uzsāktās trīs gadu sadarbības ietvarā, “Pirelli” tādējādi nodrošinās balvu fondu, kura vērtība sasniegs kopsummā 20 000 eiro.

“Ar patiesu aizrautību varu teikt, ka šis ir ļoti nozīmīgs brīdis Latvijas rallija čempionāta attīstībai. Esmu pārliecināts, ka, izvēloties “Pirelli”, esam izvēlējušies pareizi, un uzsāktās sadarbības ietvarā Latvijas rallija čempionāta dalībniekiem tiks nodrošinās gan augstākās kvalitātes riepas, gan arī vienlīdzīgāki sportiskie nosacījumi, nodrošinot skatītājiem aizraujošus notikumus ātrumposmos un cīņas par LRČ ieskaites punktiem. Vēl jo vairāk, Pirelli būs ne vien riepu piegādātājs, bet arī riepu servisa nodrošinātājs, sniedzot praktisku atbalstu ekipāžām, atvieglojot to apkalpojošā personāla darbu sacensību laikā. Uzskatu, ka šis ir viens no nozīmīgākajiem ieguvumiem, kura tiešo efektu sajutīsim vien sezonas gaitā. Visbeidzot, īpašs prieks par “Pirelli” sagādātajām balvām, ne vien ātrākajai ekipāžai, bet arī Junioru ieskaites dalībniekiem – tādējādi veicinot tieši jauno ekipāžu cīņassparu, vienlaicīgi parūpējoties par rallija disciplīnas turpmāku attīstību,” tā par uzsākto sadarbību izsakās LAF Rallija komisijas vadītājs Raimonds Strokšs.

““Pirelli” vēsture motoru sportā sniedzas jau vairāk nekā 100 gadus senā pagātnē, ļaujot uzkrāt ārkārtīgi vērtīgu pieredzes bagāžu. Izmantojot un pielietojot šīs zināšanas riepu izstrādē un pilnveidošanā, mums izdevies nodrošināt braucējiem visā pasaulē labākās kvalitātes riepas, kuru veiktspēju novērtējusi ne viena vien motoru sporta disciplīna visā pasaulē – Formula1, FIA pasaules rallija čempionāts (WRC), FIA Eiropas rallija čempionāts (ERC), autošosejas čempionāti un sacensības, kā arī liels skaits nacionālo rallija čempionātu Eiropā. Un arī Latvija vairs nebūs izņēmums, bet iekļausies šajā plašajā saimē. “Pirelli” allaž ir atbalstījis jauno autosportistu attīstības programmas, un man ir gandarījums, ka izdevies sarūpēt balvas ne tikai pieredzes bagātajām ekipāžām, bet arī Junioru ieskaites dalībniekiem. Uzsākot sadarbību ar Latvijas rallija čempionātu, un “Pirelli” kļūstot par čempionāta tehnisko partneri, mums svarīgi ir ne tikai dalībniekiem nodrošināt riepas un servisu, bet arī spert praktiskus soļus atbalstot Latvijas Automobiļu federāciju un visu rallija sabiedrību, lai veicinātu rallija izaugsmi un popularitāti Latvijā!” tā par uzsākto sadarbību izsakās “Pirelli” pārstāvja Baltijas valstīs “Black&Round” vadītājs Ģirts Lagzdiņš.

* Rallijā ar saīsinātu distanci balvā  var tikt pasniegtas divas riepas.

Papildus norādām, ka uzsāktā sadarbība attiecas tikai uz Latvijas rallija čempionātam reģistrētajiem dalībniekiem, kuri startēs ieskaites grupās LRČ 1/2/3/4/5/6/7. Latvijas rallijsprinta kausa un Latvijas vēsturiskā rallija kausa dalībniekiem riepu arī turpmāk paliek pašu ekipāžu ziņā.

Precizējošu jautājumu gadījumā dalībniekus aicinām sazināties ar “Pirelli” riepu izplatītāja “Black&Round” vadītāju Ģirtu Lagzdiņu: tālrunis: +371 29299969, e-pasts blacknround@gmail.com.

Gada nolikums un cita informācija par Latvijas rallija čempionātu, Latvijas rallijsprinta kausu, kā arī Latvijas vēsturiskā rallija kausu atrodama Latvijas Automobiļu federācijas mājaslapā https://laf.lv/sports/rallija-komisija/.