Sezona: 2019
25.05-26.05.2019

Jaunumi

 

1953. gadā dibinātā čempionāta jaunā sezona sāksies 21.-23. martā Portugāles Azoru salās, tad 2.-4. maijā sekos posms Spānijai piederošajās Kanāriju salās. Pēc diviem “salu” posmiem FIAERC atgriezīsies Eiropas kontinentālajā daļā, 24.-26. maijā notiekot Rally Liepāja. Vizītei Latvijā sekos sacensības arī Polijā, Itālijā, Čehijā un Kiprā. Salīdzinot ar šo sezonu, ekipāžām vairs nebūs jādodas uz Grieķijas Rally Acropolis. Tikmēr autosportistiem jauni izaicinājumi sagaidāmi pašā sezonas izskaņā Ungārijā, kur 1.-3. novembrī notiks Rally Hungary – rallijs, kas Eurosport Events vadītajā FIAERC iekļauts pirmo reizi.

“Teikšu kā ir, beidzot tas ir noticis! Jau no pirmās dienas, kad uzsākām sarunas par dalību Eiropas čempionātā, klusībā cerējām, ka kādu dienu Rally Liepāja notiks vasaras sezonā – laikā, kad mūsu izmantotie ceļu posmi dalībniekiem sagādā vissarežģītākos izaicinājumus un visgrūtākos pārbaudījumus. Prieks, ka nākamgad uzņemsim arī FIAERC Junioru čempionāta dalībniekus, kas parūpēsies, lai Liepājā ierastos ne vien pieredzējušie rallija piloti, bet arī jaunie un talantīgie, par kuriem dzirdēsim runas jau pavisam tuvā nākotnē. Lai gan ar laika apstākļiem nekad neko nevar zināt, domāju, ka pēc ziemā pieredzētā sala un rudens lietavām, arī mūsu skatītāji krietni priecāsies uzzinot, ka sacensības nu notiks gada siltajā laikā.

Raugoties no sacensību sarīkošanas viedokļa, rallija norise pavasarī ļaus ieviest vairākus līdz šim tehniski neiespējamus jaunums. Ceru, ka izdosies ieplānotais, un Rally Liepāja nākamgad spēs pārsteigt – lai klātesošo personu un miljonos mērāmo TV skatītāju atmiņās paliktu kā krāšņs un neaizmirstamiem iespaidiem piepildīts rallijs!

Šobrīd 2019. gads ir pēdējais līguma gads ar Eurosport Events par Eiropas čempionāta posma sarīkošanu Latvijā, tāpēc savu darbu darīsim tā, lai no savas puses būtu izdarījuši maksimumu, un lai arī turpmāk mūsu partneri mums uzticētu sarīkot starptautiski tik nozīmīgu autosporta pasākumu!”RA Events un Rally Liepāja direktors Raimonds Strokšs.

“Esmu ļoti priecīgs, ka 2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta provizoriskajā kalendārā iekļauti astoņi posmi – skaits, par ko jau šogad esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem. Turklāt izdevies arī izveidot sabalansētu kalendāru gan laika ziņā, katram no posmiem notiekot ar trīs līdz sešu nedēļu atstatumu, gan segumu ziņā, pa asfalta un grunts ceļiem notiekot pa četriem rallijiem,” tā FIAERC koordinators Žans Batiste-Lē.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoram Neste, kā arī īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai. Rally Liepāja rīko RA Events un Ātruma festivāls Kurzeme.

2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārs*:

AZORES AIRLINES RALLY – PORTUGĀLE – 21.-23. marts

RALLY ISLAS CANARIAS – SPĀNIJA – 2.-4. maijs

RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 24.-26. maijs

RALLY POLAND – POLIJA – 28.-30. jūnijs

RALLY DI ROMA CAPITALE – ITĀLIJA – 19.-21. jūlijs

BARUM CZECH RALLY ZLIN – ČEHIJA – 16.-18. augusts

CYPRUS RALLY – KIPRA – 27.-29. septembris

RALLY HUNGARY – UNGĀRIJA – 1.-3. novembris

 

2019. gada FIA ERC Junioru čempionāta kalendārs*:

AZORES AIRLINES RALLY – PORTUGĀLE – 21.-23. marts

RALLY ISLAS CANARIAS – SPĀNIJA – 2.-4. maijs

RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 24.-26. maijs

RALLY POLAND – POLIJA – 28.-30. jūnijs

RALLY DI ROMA CAPITALE – ITĀLIJA – 19.-21. jūlijs

BARUM CZECH RALLY ZLIN – ČEHIJA – 16.-18. augusts

*kalendāru 2018. gada 5. decembrī paredzēts apstiprināt FIA Motoru Sportu Padomē

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

###

Vairāk informācijas: Jānis Unbedahts; RA EVENTS, SIA; +371 2655 7801; janis@raevents.lv

Jaunumi Tviterī: