Sezona: 2019
25.05-26.05.2019

Jaunumi

“No Rally Liepāja man ir ļoti spilgtas atmiņas. Šeit esmu startējis trīs reizes. Diemžēl abās pirmajās, kad rallijs vēl notika uz sniegotiem ceļiem, piedzīvoju savas karjeras divas iespaidīgākās avārijas. Tās gan ir aiz muguras un ar īpašām sajūtām atminos pēdējo reizi, kad te startēju. 2016. gadā cīnījos par Eiropas čempiona titulu Junioru ieskaitē. Man vajadzēja izcīnīt uzvaru, lai kļūtu par čempionu. Beigās tas arī izdevās, turklāt ar dažu sekunžu pārsvaru. Viss varēja beigties citādāk, taču biju kļuvis par čempionu! Tā joprojām ir viena no patīkamākajām un spožākajām dienām manā sportista karjerā, ko allaž atcerēšos,” atminas Marijans Grībels.

“Protams, iepriekšējos gados gūta vērtīga pieredze, tādēļ ceru, ka vismaz Liepājas apkaimē maršruts pārāk daudz netiks mainīts, un atliks pielāgoties jaunajiem ātrumposmiem.” Kā zināms Rally Liepāja šogad apvienojis spēkus ar Talsu novadu, sniedzot braucējiem un skatītājiem iespēju baudīt ralliju visā Kurzemes plašumā.

Grībels norāda, ka ir apmierināts ar FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas pirmajos posmos divos posmos demonstrēto ātrumu, tomēr veiksme līdz šim nav bijusi viņa sabiedrotā. Bremžu defekts pievīla Azoru salās, ko vēlāk papildināja arī caura riepa. Līdzīgs liktenis vācieti piemeklēja arī Kanāriju salās un rallija finišā devītā vieta, kā rezultātā čempionāta kopvērtējumā ar 18 punktiem šobrīd jāsamierinās ar sesto pozīciju.

Par galveno mērķi Rally Liepāja Grībels uzstādījis drošu un pārliecinošu nokļūšanu līdz finišam un izvairīšanos no liekām problēmām, kas maksātu daudz laika. Pirms braucēju sastāva publicēšanas grūti teikt, kāds rezultāts būtu apmierinošs, tomēr labvēlīgu apstākļu rezultātā Grībels cer pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla.

Ārpus rallija automašīnas, Marijans savā dzimtenē pilda policista pienākumus. “Varētu teikt, ka esmu pa pusei autosportists, pa pusei policists. Sanāk pavadīt diez gan daudz laika stāstot bērniem un jauniešiem par dažādiem aktuāliem jautājumiem, turklāt izrādu viņiem arī savu auto. Galvenais ir iemācīt, ka rallijs ir paredzēts sacensībām, bet ikdienā uz ceļa galvenā ir drošība!”

Savu ceturto startu Kurzemes reģiona ātrumposmos Marijans Grībels aizvadīs ar Škoda Fabia R5 spēkratu, kas Eiropas čempionātā jau tika izmantots Kanāriju salās. Marijana Grībela ekipāžas stūrmaņa lomu ieņems viņa tautietis Stefans Kopčiks.

Ieejas biļetes uz FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja meklē Biļešu Serviss tirdzniecības vietās. Tikmēr jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai. Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

 

Jaunumi Tviterī: