Sezona: 2019
25.05-26.05.2019

Jaunumi

Pēc 99,46km veikšanas par nieka 9,7 sekundēm lēnāks bija 2018. gada Eiropas rallija čempions Aleksejs Lukjaņuks (Citroën C3 R5). Par prieku klātesošajiem rallija skatītājiem, ātrāko trijniekā ierindojas liepājnieks Mārtiņš Sesks (Škoda Fabia R5), kurš, debitējot pie R5 auto stūres, dienas izskaņā no līdera atpalika par 24,9 sekundēm.

Pārliecinošu sniegumu ERC2 ieskaites klasē jau no pirmā ātrumposma starta demonstrēja Ralfs Sirmacis (Mitsubishi Lancer Evo X). Kamēr viņa konkurenti dienas gaitā cīnījās ar tehniskām vai braukšanas kļūmēm, latvietis piecos ātrumposmos piecas reizes uzrādīja ātrāko laiku, un šobrīd ieguvis faktiski nezaudējamu pārsvaru 4min 42,2sek apmērā.

Tikmēr Reinis Nitišs turpināja apgūt prasmes savaldīt aizmugures piedziņas Abarth 124 Rally automobili, dienas gaitā uzrādot arvien konkurētspējīgāku rezultātu. Diemžēl ceturtajā ātrumposmā SS4 SC Grupa automobili piemeklēja elektroniska rakstura defekts, un ekipāžai nācās izstāties. Jēkabpilietis rīt turpinās startēt pēc Rally2 sistēmas.

Starp Rally Liepāja tālākajiem viesiem augstvērtīgu sniegumu, un drošu braukšanu šodienas ātrumposmos demonstrēja japānis Hiroki Arai (Citroën C3 R5), kurš sacensību dienas izskaņā ierindojās piektajā pozīcijā.

Šodien norisinājās arī Latvijas rallija čempionāta 3. posms, kurā uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja igaunis Georgs Gross, kurš sacensībās piedalījās ar jaunākās specifikācijas Ford Fiesta WRC automašīnu. Otrajā vietā Solberga ekipāža (+7,9sek), bet trešais Mārtiņš Sesks (+25,0sek). Uzvaras savās ieskaites klasēs izcīnīja arī Edijs Bergmanis (LRC1), Emīls Blūms (LRC2), kuram dienas gaitā izvērtās aizraujoša cīņa ar Ralfu Sirmaci. Tikmēr Adams Vestlunds bija ātrākais LRC3 ieskaitē, Marko Ringenbergs (LRC4) un Uldis Lepiksons (LRC5).

Tikmēr no rallijsprinta ieskaites ekipāžām ātrākā bija Krišjāņa Zinta Putniņa ekipāža, bet vēsturisko sporta auto ieskaitē Māra Egles komanda.

Apbalvošanas ceremonijā tika pasniegtas arī divas specbalvas. Talsu specbalvu par ātrāko rezultātu SS1 Talsi saņēma Olivers Solbergs, bet Meža Dārzs simpātiju balva tika pasniegta Arvim Vecvagaram.

Visi sacensību rezultāti: http://autorally.lv/.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

 

Rally Liepāja programma

SVĒTDIENA, 26.MAIJS

08:40       SS 6        Canon Biznesa Centrs-IB Serviss / Dinsdurbe (6,53km)

09:30       SS 7        SIXT Rent a car 1 / Priekule (18,26km)

10:45       SS 8        PORT OF LIEPAJA / Podnieki (10,29km)

11:40       SS 9        SIXT Rent a car 2 / Priekule (18,26km)

15:00       SS 10      NESTE 1 / Kalvene (10,81km)

15:45       SS 11      LIEPĀJA 1 / Vecpils (15,77km)

17:00       SS 12      NESTE 2 / Kalvene (10,81km)

17:45       SS 13      LIEPĀJA 2 / Vecpils (15,77km)

19:00                       FINIŠA ESTAKĀDE, ERČ dalībnieku apbalvošana (Liepāja)

21:00                       LRČ dalībnieku apbalvošana pie LOC Manēžas (Liepājā)

22:00                       Rallija oficiālā ballīte RED SUN BUFFET (Liepājā)

Jaunumi Tviterī: