Sezona: 2016
23.01 - 24.01.2016

Jaunumi

  • 22-01-2016 10:31

    Startē 2016. gada Latvijas autorallija čempionāts

    Nedēļas nogalē ar ralliju "Sarma 2016" startē Latvijas rallija čempionāts. Seriāls paredzēts astoņos posmos, no kuriem trīs norisināsies tuvākā mēneša laikā. Par Latvijas čempioniem sportisti var kļūt trīs ieskaites grupās LRČ1, LRČ2 un LRČ3. Par Latvijas kausa ieguvējiem četrās ieskaitēs - RK1, RK2, RK Historic un LRČ Juniors.

Latvijas čempionāta starts kalendāra ziņā ir pēdējos gados tradicionāls: ziemas daļu veido rallijs "Sarma" un Eiropas rallija čempionāta posma ietvaros integrētie divi posmi Rally Liepāja laikā (6. un 7. februāris). Lielākas izmaiņas vasaras sezonā. No tradicionālā norises laika augusta beigās uz maija sākumu nonācis rallijs "Kurzeme 2016". Maija otrajā pusē Talsu rallijs, bet atlikušie vasaras posmi paredzēti Igaunijā un Lietuvā. Pēdējais Latvijas čempionāta posms tradicionāli rudenī - rallijs "Latvija 2016" Rīgas un Jūrmalas apkārtnē. Kopā ar Latvijas rallija čempionāta posmiem sacensībās būs vērojamas arī citas ieskaites, piemēram, Latvijas rallijsprinta cīņas, Lietuvas un Igaunijas čempionāta posmi.

Latvijas rallija čempionāta automašīnu grupas paliek nemainīgas, salīdzinājumā ar pērno gadu - pilnpiedziņas mašīnām LRČ1 un LRČ2, vienas ass piedziņas mašīnām LRČ3.

Čempionāta pirmajā posmā rallijā "Sarma" starp visām 66 dažādu ieskaišu ekipāžām gandrīz puse ir Latvijas rallija čempionāta ieskaites dalībnieki. Lai arī Latvijas rallijs, diemžēl, ievēro Eiropas rallija tendenci, šobrīd piedzīvojot nelielu dalībnieku kritumu, cīņa par čempiontituliem šogad būs aizraujoša.

LRČ1 grupā par pēdējo dienu pārsteigumu parūpējusies Jāņa Vorobjova/Andra Mālnieka ekipāža, kura izies uz starta ar unikālo Mitsubishi Mirage automašīnu. Gulbenes rallijam bija pieteikta arī Ralfa Sirmača/Artūra Šimina vienība, taču pēdējā brīdī atklāts defekts viņu Škoda Fabia R5 automašīnai, kas liedz pilnvērtīgi startēt šajā nedēļas nogalē. Toties ekipāžu paredzēts redzēt kaujas apstākļos Rally Liepāja laikā.

Savi uzdevumi grupā būs pērnā gada Latvijas čempiontitulu dalītājiem Guntim Lielkājim, kurš startēs kopā ar Ivaru Grošus, kā arī Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāžai. Viņiem ne tikai principiāls savstarpējais duelis, bet arī uzdevums būt spēkos līdzīgiem ar Vorobjova ekipāžu. Tumšais zirdziņš šajā cīņā - jaunais somu talants Kalle Rovanpera, kurš līdz šim visus šokē ar izcilu ātrumu aizvadītajās sacensībās. Rovanpera šogad sēdies Škoda Fabia Super 2000 klases mašīnā.

LRČ2 grupā intrigu sarūpē Mārtiņa Sviļa/Ivo Pūļa duelis ar Gata Vecvagara/Toma Pirktiņa ekipāžu. Svilis šķietami favorīts, tomēr Vecvagars var pārsteigt.

LRČ3 grupā galvenais favorīts gan "Sarmā", gan visā čempionātā šobrīd šķiet Nikolajs Grjazins. Ātrumu strauji kāpina arī Mārtiņa Seska/Reiņa Vilsona ekipāža. Gulbenes rallijā būs interesanti vērot, vai starp abām Latvijas ekipāžām iesprauksies pieteiktās igauņu un somu vienības.

Latvijas čempionāta un kausa izcīņas favorītu pulks gan vēl var papildināties, jo rallijam "Sarma" pieteiktās ekipāžas reģistrācijas brīdī vēl var apstiprināt savu dalību Latvijas čempionāta ieskaitē.

Viesturs Saukāns. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Jaunumi Tviterī: