Season: 2015
07.02 - 08.02.2015

News

  • 05-02-2015 20:38

    „LMT Autosporta Akadēmija” Liepājā startēs ar četrām ekipāžām

    Šajā nedēļas nogalē, 7. un 8. februārī, Liepājā un tās apkārtnē, norisināsies Latvijas rallija čempionāta 2. un 3. posms – „Rally Liepāja”. Tajā „LMT Autosporta Akadēmijas” rallija komandas pamatsastāvam – ekipāžām Emīls Blūms / Reinis Vilsons, Toms Lielkājis / Toms Pirktiņš, Mārtiņš Sesks / Māris Kulšs – pievienosies arī 2013.gada „OKartes Autosporta Akadēmijas Stipendijas Attīstībai” ieguvējs Jānis Krickis ar stūrmani Rolandu Laizānu.

Šīs sacīkstes vienlaicīgi būs arī Eiropas rallija čempionāta 2.posms, tāpēc uz „Rally Liepāja” starta estakādes varēs redzēt kuplu skaitu ārvalstu viesu, no kuriem vairāki sportisti būs arī E.Blūma un T.Lielkāja konkurenti – šie „LMT Autosporta Akadēmijas” braucēji pieteikušies startam ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas čempionāta ieskaitē. Kopumā „Rally Liepāja” RC4 klasē startēs 23 sportisti no 11 dažādām valstīm, tajā skaitā arī pašmāju rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs, kuram šī būs debija rallijā.

„LMT Autosporta Akadēmijas” vadītājs D.Dambergs: „Liepājas rallijs, kur komandas sportistiem būs jāsacenšas vairāk kā ar 20 ekipāžām, ir lieliska iespēja pārliecināties, kāds ir mūsu sportistu braukšanas līmenis salīdzinājumā ar vadošajiem Eiropas braucējiem. Pirms šī rallija ir aizvadīti ļoti lietderīgi testi, kuros sportisti cītīgi strādāja, lai pēc iespējas labāk sagatavotos startam Liepājā. Vērojot viņu sniegumu tur, uzskatu, ka ir izdarīts viss, lai „LMT Autosporta Akadēmija” kāptu uz pjedestāla. Vai tas notiks, atkarīgs tikai un vienīgi no pašiem sportistiem.”

Protams, lielākais jaunums ir 18 gadus vecā Jāņa Kricka pievienošanās komandai. 2013. gada „Okartes Autosporta Akadēmijas” stipendijas attīstībai ieguvējs J.Krickis savu ierasto VW Golf II sporta automašīnu šoreiz atstās garāžā, un trasē dosies ar daudz mūsdienīgāku tehniku – Ford Fiesta R2.

„Esmu ļoti pateicīgs „LMT Autosporta Akadēmijai” par sniegto iespēju, kā arī saviem personīgajiem sponsoriem Octas.lv par atbalstu. Iepriekš man bija daudz tehnikas problēmu, tādēļ esmu finišējis maz rallijos. Tagad trasē došos ar daudz izturīgāko un konkurēt spējīgāko Ford Fiesta R2,” stāsta Jānis Krickis. „Mans mērķis šajā rallijā ir finišēt un mēģināt aizmirst par tehniskajām ķibelēm. Esmu aizvadījis trīs dienu testus ar jauno auto, un esmu ar to jau apradis. Būs interesanti apskatīties, cik ātrs pret pārējiem „LMT Autosporta Akadēmijas” pilotiem esmu, startējot ar vienādu tehniku.”

Kopumā sportistiem „Rally Liepāja” būs jāaizvada 12 ātrumposmi ar kopējo trases garumu 205,73 km. Rallija ceremoniālais starts notiks jau 6. februārī, plkst. 20:30, Liepājā. Pirmā sporta automašīna trasē dosies 7.februārī, plkst. 11:30. „LMT Autosporta Akadēmijas” sportistiem E.Blūmam/R.Vislonam piešķirts 46. starta numurs, T. Lielkājim / T.Pirktiņam 50. numurs, J.Krickim / R.Laizānam 67. numurs, bet M.Sesks/M.Kulšs startēs ar 70. numuru.

Arī 2015. gadā visoperatīvāko informāciju varat iegūt LMT Autosporta Akadēmijas sociālajos tīklos – Twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija. Plašāka informācija par komandu un tās dalībniekiem – www.autoakademija.lv.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Projektu atbalsta arī „If Apdrošināšana” un „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Autosporta apģērbus piegādā „P1” pārstāvis Latvijā SIA „Baltic Motorsport Promotion”. PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri - „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

Anda Podziņa, LMT Autosporta Akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste. Foto: Artūrs Igaveņš - ASRTmedia

News on Twitter: