Rally logo
Sezona: 2012
24.08 - 25.08.2012

Jaunumi

  • 29-08-2012 16:31

    Rallijs Kurzeme – Jānim Feldmanim pirmā vieta R4 klasē

    No 23.līdz 26.augustam Liepāja dzīvoja motoru rūkoņā un Ātruma festivāla „Rallijs Kurzeme 2012” noskaņās. Rallijs „Kurzeme” bija šī vairākus autosporta veidus apvienojošā pasākuma galvenais notikums.

Sacensības veidotāji bija pamatīgi pacentušies, līdz nepazīšanai pārveidojot gan ierastās Kurzemes rallija trases, gan iekļaujot nakts ātrumposmus, krosa trasi un vienu ātrumposmu Lietuvā.

Jānis Feldmanis ar stūrmani Anriju Jessi (Mitsubishi EVO X) „Kurzemē” startēja R4 klases ieskaitē.

„Laba sacensība, interesanti ātrumposmi. Vienīgais – uzskatu, ka autokrosa trases tomēr ir domātas krosa sacensībām, nevis rallijam”, komentē JānisFeldmanis.

Feldmanis atzīst, ka esot pietrūcis ierasto Kurzemes ātrumposmu, īpaši klasiskā Vecpils dopa. „Lai gan – jaunajos ātrumposmos, ko pieredzējušāki sportisti nezin nobraukt gandrīz aizvērtām acīm, kā tas ir ar, piemēram, Vecpili, vislabāk parādās patiesais spēku samērs”.

Pret pilsētas ātrumposmu ekipāžai bija zināms respekts kopš aizpagājušā gada Kurzemes rallija, kad sacensība Feldmanim beidzās, iznīcinot mašīnu pret betona trases norobežojumiem. Tādēļ te tika braukts ļoti piesardzīgi, līderim zaudējot 3,4 sekundes. Braucot šo pašu pilsētas ātrumposmu atkārtoti rallija noslēgumā – vairs tikai 0,4 sekundes.

Neliels nemiers bijis par otro dienu atklājošo ātrumposmu „Kretinga” Lietuvā– šauru, bīstamu meža ceļu. Šaubas izrādījās nepamatotas un Feldmanis/Jesse ir pārsteigti par savu rezultātu šajā dopā (trešie absolūti), kas liecina par perfektu stenogrammu.

Sportisti vēlas pateikt paldies par sapratni un cilvēcīgo attieksmi tai Ceļu policijas ekipāžai, kas tika sastapta pa ceļam uz Lietuvas ātrumposmu.

Pēdējais satraukums tika pārdzīvots jau pēc rallija finiša, kad tehniskā komisija sāka apšaubīt Feldmaņa Mitsubishi Evo X durvju apšuvumu, tomēr šīs pretenzijas izrādījās nepamatotas un auto tika atzīts par atbilstošu noteiktajam standartam.

Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse ralliju finišēja, uzvarot R4 klasē un ierindojoties piektajā vietā rallija kopvērtējumā.

Absolūtajā vērtējumā ātruma festivāls „Rallijs Kurzeme 2012” noslēdzās ar Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala uzvaru.

Ekipāžu J.Feldmanis/A.Jesse atbalsta ACME, FS Transports, Mobil, FS noma.

Ekipāžas mājas lapa – www.feldmanis.lv

Dace Janova, ekipāžas Feldmanis/Jesse preses pārstāve. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Jaunumi Tviterī: