Sezona: 2012
12.05 - 13.05.2012

Jaunumi

  • 14-05-2012 13:40

    Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals "Rally Talsi 2012" finišē otrajā vietā

    Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals 12. un 13. maijā demonstrēja lielisku sniegumu "Rally Talsi 2012". Ekipāža lielāko rallija daļu aizvadīja līderu statusā, taču pēdējā ātrumposmā zaudēja līdera pozīciju un finišēja otrajā vietā.

Sākot jau no "Rally Talsi 2012" pirmā ātrumposma Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals diktēja tempu N4 klasē un rallijā kopumā – sešus no desmit ātrumposmiem Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža veica ātrāk par pārējiem N4 klases dalībniekiem un izcīnīja trīs ātrumposmu uzvaras kopvērtējumā. Galvenā cīņa norisinājās starp Andi Neikšānu un Jāni Vorobjovu. Nevienu brīdi Andim neizdevās iegūt pārsvaru, kas būtu lielāks par deviņām sekundēm. Pirms pēdējā 21,5 kilometrus garā ātrumposma Anda pārsvars pār Jāni bija 8,02 sekundes, kas nozīmēja, ka viss izšķirsies tieši šajā ātrumposmā, un tā arī notika. Jānis Vorobjovs ar Guntaru Zicānu pēdējo ātrumposmu veica par 11,76 sekundēm ātrāk, kas rallija kopvērtējumā tam ļāva uzvarēt ar 3,74 sekunžu pārsvaru.

"Visu ralliju mums gāja ļoti viegli un gludi. Iespējams, ka tas arī bija iemesls tam, kāpēc likās, ka nav tik liela spriedze un ka varam pēdējā ātrumposmā atslābināties. Nolēmām, ka pēdējais ātrumposms ir jānobrauc pietiekami normāli un viss būs kārtībā. WRC mašīnās ir apziņošanas sistēmas, kas ātrumposma vidū paziņo, kādas ir atstarpes starp tuvākajiem konkurentiem. Ja mums tāda būtu, noteikti cīnītos līdz galam. Mums pašiem šķita, ka ātrumposmu veicām ar tādu ātrumu, ka zaudēsim tikai trīs vai četras sekundes un ka saglabāsim savu pozīciju. Tomēr Jānis Vorobjovs ātrumposmu veica daudz ātrāk nekā paredzējām," pēc finiša atzīst Pēteris Dzirkals.

Neskatoties uz zaudētajiem uzvaras lauriem, Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals ir ļoti apmierināti ar "Rally Talsi 2012" un savu sniegumu, jo trasē iegūtā vērtīgā pieredze noderēs nākamajā "Rally Class" posmā "Acropolis Rally", kas no 25. līdz 27. maijam norisināsies Grieķijā.

Andis Neikšāns atzīst: "Kopumā bija ļoti, ļoti laba cīņa ar Jāni Vorobjovu. Mums ir prieks, ka Latvijā ir tāds konkurents, jo viens otru motivējam braukt ātrāk. Žēl, ka no rallija izstājās Mads Ostbergs, jo tad cīņa būtu vēl interesantāka. Šis Talsu rallija ātrais temps mums ļāva ļoti labi sagatavoties startam Grieķijā."

Rally Talsi 2012" servisa zonā bija iespējams iegādāties LMT rallija komandas atribūtiku, par ko fani izrādīja lielu interesi, un vispopulārākās bija LMT rallija komandas cepurītes.

Ekipāžas gaitām vietējos un starptautiskajos rallijos ir iespējams sekot līdzi komandas mājas lapā www.neiksans.lv un ar to saistītajos sociālajos tīklos. Savukārt paši aktīvākie rallija līdzjutēji vienmēr saņem "Karstās rallija ziņas" no Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas SMS/MMS ziņu servisa. Šim bezmaksas pakalpojumam iespējams pieteikties, sūtot ziņu "RALLIJS" uz numuru 1611.

Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, Samsonas transmission un ProRacing.

Ģirts Avotiņš, Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas preses sekretāra vietnieks. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Jaunumi Tviterī: