Sezona: 2012
22.09.2012

Jaunumi

  • 18-09-2012 14:12

    Rallijreidā “Riga Baja” sestdien Jēkabpilī startēs 27 ekipāžas

    „RE Autoclub” trešo reizi rīkotajā rallijreidā „Riga Baja”, kas šogad notiks no 21. līdz 23. septembrim Jēkabpils, Krustpils un Viesītes apkārtnes ceļos, startēs 27 ekipāžas no Krievijas, Latvijas, Somijas un Baltkrievijas. Krievijas čempionāta piektā posma sacensībās Latvijā kļūs zināmi kaimiņvalsts kopvērtējuma labākie braucēji.

„Riga Baja” dalībnieku reģistrācija ir noslēgusies, tādēļ zināms, ka sestdien oficiālajā rallijreida atklāšanas ceremonijā Jēkabpils Vecpilsētas laukumā distancē dosies 27 ekipāžas, kuru pulkā būs arī trīs latviešu ekipāžas, kā ar viena internacionālā ekipāža ar latvieti Aldi Vilcānu pie „Rusj-Sport” komandas automašīnas stūres.

Latvijas autosporta līdzjutējiem būs iespēja trasē redzēt 2010. gada „Riga Baja” vicečempionus – Jāni Nagli un Jāni Nagli junioru ar „RE Autoclub” sagatavoto automašīnu „Mitsubishi Pajero MPR 96”, Ansi Fridbergu un Zinti Kalvānu ar „Mitsubishi Pajero”, kā arī „OSC” pārstāvjus Tomu Brantu un Mārtiņu Tūteru ar „OSCar”. Nešaubīgi, ka lielu interesi izraisīs „RE Autoclub” otra ekipāža, kuru veidos Somijas autosportisti Tapio Suominens un Marku Hurskainens. Viņi trasē dosies ar „lidojošajam somam” Tonijam Gardemeisteram gatavoto „Mitsubishi Pajero L2”.

Krievijas rallijreida čempionātā šogad aizvadīti četri no pieciem posmiem. Sacensību dalībnieki februārī sacentās rallijreidā „Belogorje”, aprīlī – „Zoloto Kagana”, jūnijā – „Simbirskij Trakt”, jūlijā – „Silk Way”. Izšķirošie notikumi cīņā par Krievijas čempionāta medaļām notiks tieši Latvijā.

„Šā gada „Riga Baja” startēs rekordliels dalībnieku skaits - tikai par dažām automašīnām mazāk nekā, piemēram, FIA Pasaules kausa posma Polijā. Savukārt sporta automašīnu vidējais sagatavotības līmenis ir pat augstāks nekā Pasaules kausos,” uzsver „Riga Baja” organizators Roberts Elbakjans. „Latvijā būs iespējams redzēt gan pasaules visaugstākā līmeņa sacensībām sagatavotās automašīnas, ar kurām brauks Krievijas čempionāta līderi un „RE Autoclub” pārstāvji, gan arī dažu īpašu projektu ietvaros tapušus auto – Krievijā daudz aprunātā „E-Auto” ražoto sporta apvidus mašīnu ar titulēto Binjaminu Džepajevu pie stūres un Dienvidāfrikā uzbūvēto „BMW X6”, kuru pilotēs Andrejs Dmitrijevs.”

Starptautisjkās Automobiļu federācijas (FIA) Pasaules kausa izcīņas sezonas vērtējumā Kuzņecovs ar 53 punktiem ieņem augsto piekto vietu, bet Vasiļjevs ar 50 punktiem atrodas septītajā pozīcijā.

„Riga Baja” programmā 21. septembra pēcpusdiena Jēkabpilī būs veltīta mandātu saņemšanai, tehniskajai un administratīvajai komisijai. 22. septembrī plkst. 12.30 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā notiks oficiālā pasākuma atklāšana, bet plkst. 12.45 pirmās mašīnas starts sešu kilometru garajā pilsētas speciālajā ātrumposmā. Plkst. 14:50 un plkst. 17:20 tiks dots starts Krustpils ātrumposmiem – attiecīgi pirmajam un otrajam posmam rallijreida kalendārā. 23. septembrī plkst. 9:40 un plkst. 12:00 mašīnas startēs Viesītes ātrumposmā – attiecīgi trešajā un ceturtajā. Plkst. 18.30 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā „Riga Baja” noslēguma ceremonija.

„Riga Baja” būs viena no sastāvdaļām tajā nedēļas nogalē notiekošajam Jēkabpils „Motoru svētkiem”. To programmā būs arī rallijsprints „Viduslatvija 2012”, kā arī Latvijas čempionāta noslēguma posma ātrumlaivām uz ūdens. Jēkabpilī, Brīvības ielā 289 izvietotajā „Riga Baja” servisa parkā būs apskatāmas Dakāras un FIA Pasaules kausa posmos startējušās rallijreida automašīnas.

Pilnais dalībnieku saraksts pieejams šeit: reautoclub.com

Papildus informācija:
www.reautoclub.com
www.motorusvetki.lv

Seko līdzi jaunumiem:
www.twitter.com/reautoclub
www.draugiem.lv/reautoclub
www.facebook.com/reautoclub

Jaunumi Tviterī: