Sezona: 2020
14.08-16.08.2020

Jaunumi

Kā sāki savu karjeru un kas Tevi gadu gaitā motivēja?

“Mana karjera sākās ar gokartiem. Kļuvu par Ziemeļeiropas un Baltijas čempionu, sacenšoties ar daudziem braucējiem, tostarp arī no Latvijas. Ar ralliju sāku nodarboties 16 gadu vecumā ar Volvo 740. Mans tēvs ir Norvēģijas čempions, tādēl allaž mērķēju uz ralliju. Sajūtas, kas tevi pārņem, kad esi kopā ar stūrmani, komandu un savu mašīnu izcīnījis uzvaru ir fantastiskas!”

 2006. gadā Tu debitēji FIA pasaules rallija čempionātā (WRC), tikai 18 gadu vecumā. Šobrīd Latvijas rallija čempionātā (LRC) var startēt arī nesasniedzot šo vecumu, tādēļ vairums jauno talantu kā Kalle Rovanpera, Olivers Solbergs un Mārtiņš Sesks izmanto LRČ kā atspēriena punktu karjeras izaugsmei. Vai, tavuprāt, citām valstīm vajadzētu sekot šim piemēram un atļaut vietējos čempionātos startēt arī jaunākiem braucējiem?

“Jā! Tas par visiem 100 procentiem ir gudrs lēmums. Tik jaunā vecumā gūt pieredzi ir lieliski. Viņi visi bija vairākus gadus man priekšā starptautiska līmeņa sacensībās, sasniedzot 18 gadu vecumu.”

 Tev līdz šim ir bijusi ļoti krāsaina karjera ar vairākiem startiem WRC. Kas motivēja Tevi pieņemt izaicinājumu 2020. gadā aizvadīt sezonu Eiropas čempionātā?

“ERC ir lieliska platforma ar pašiem fantastiskākajiem faniem. Pateicoties WRC pieredzei, uzskatu, ka veikt pilnu 2020. gada Eiropas čempionāta sezonu ar TokSport WRT komandu būtu perfekti.”

Cik saprotu, esi uzstādījis ļoti augstus mērķus. Kas būs galvenie izaicinājumi cīņai par titulu?

“Mēs vienmēr centīsimies uzvarēt! Mums būs jācenšas izvairīties no problēmām visas sezonas garumā. Centīsimies visu laiku saglabāt stabilitāti.”

Šis ir viens no ātrākajiem rallijiem kalendārā. Vai izbaudi šos brīžus, kad var spiest pedāli grīdā? 2018. gads bija pierādījums, ka šie ceļi var arī ļoti smagi sodīt.

“Es teiktu, ka paši ātrumposmi ir mazliet vieglāki kā citos rallijos. Var labi nolasīt ceļu. Diemžēl, kad kļūdies, tas var beigties bēdīgi, kā paši pārliecinājāmies 2018. gadā.”

Pats esi piedalījies Rally Liepāja 2018. un 2019. gadā. Vai tas kā palīdzēs, gatavojoties šī gada startam?

“Man šis rallijs ļoti patīk. Jūtu, ka ātrumposmi piestāv manam stilam, turklāt šī ir fantastiska valsts ar lieliskākajiem faniem visā pasaulē!”

Vai tev ir bijusi iespēja ārpus ātrumposmiem apskatīt arī burvīgo Latvijas dabu un izbaudīt Liepāju?

“Ne pārāk. Ceru, ka šogad to izdosies vairāk. Šī ir jauka pilsēta ar brīnišķīgu ostu.”

Kā tev patīk atmosfēra un organizatoru darbs Rally Liepāja laikā?

“Kā jau pirms tam minēju, Rally Liepāja ir vieni no labākajiem līdzjutējiem. Ātrumposmi ir pilni ar cilvēkiem, turklāt šogad kādam no faniem būs izdevība pirmdienas testos izbraukt mana stūrmaņa vietā. Tad var tiešām noķert īstās izjūtas.”

Latvieši saka, ka Liepāja ir pilsēta, kurā piedzimst vējš. Kādus laikapstākļus pats vēlies redzēt 2020. gada Rally Liepāja nedēļas nogalē maija beigās?

“Ceru uz saulainu nedēļas nogali ar daudz notikumiem! Šogad ceru, ka varēšu laistīties ar šampanieti, stāvot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Ļoti gaidu šo ralliju!