05.07.2014

Jaunumi

  • 06-07-2014 12:44

    Svilis/Pūķis uzvar rallijsprintā “Gulbis”

    Sestdien notikušā rallijsprinta “Gulbis” 40. dzimšanas dienas svinības izdevās godam – jo kur gan citur svinēt dzimšanas dienu rallijam, ja ne ātrumposmos!

Pirms starta “Gulbi” jubilejā sveica Latvijas Automobiļu federācijas rallija un standartauto komisiju vadītāji, kā arī Gulbenes pašvaldība.

Skatītāju priekam jubilejas sacensības sākās ar ātrumposmu Gulbenes pilsētas stadionā, kur “Gulbi” atklāja retro jeb vēsturiskās automašīnas - senāko gadu ražojuma spēkrati rallijsprintā sacentās regularitātes braucienos.

Skaļākās ovācijas gan stadionā, gan pārējos ātrumposmos izpelnījās “nulles” jeb drošības ekipāža, kur pazīstamais rallija pilots Ivars Vasaraudzis sev blakus bija sēdinājis hokejistu Oskaru Bārtuli.

1600 klasē ātrākās ekipāžas titulu izcīnīja Jānis Cielēns/Salvis Rambols, otrie savā ieskaitē - Mārtiņš Kalniņš/Gints Mauliņš, trešajā vietā - Agra Upīša/Andra Spilvas ekipāža.

Par 4WD Open klases un līdz ar to arī rallija kopvērtējuma uzvarētājiem, tāpat kā pagājušajā gadā, pārliecinoši uzvarēja Mārtiņš Svilis ar Ivo Pūķi (Mitsubishi EVO VIII). 15,48 sekundes aiz viņiem finišēja viesi no Lietuvas, Martinas Samuitis/Ramunas Šaučikovas, trešie klasē un kopvērtējumā brāļi Edijs un Kārlis Bergmaņi.

Savukārt atpūsties 10 atbalstītāju kompānijā Mārcienas muižas pirtī un noskalot ātrumposmu putekļus lielajā baļļā varēs 4WD klases uzvarētāji Rimants Kalniņš/Jānis Siliņš –Mārcienas muižas un 4rati.lv balvas saņēmēji. Otrajā vietā 4WD ieskaitē Kaspars Breijers/Gaidars Auns, trešā vieta Intam Jeršovam un Gintam Bērzem.

2WD open klasē konkurence bija vislielākā un te uzvaras laurus plūca Andis Neikšāns/Aivis Aizsilnieks. Emīls Blūms ar stūrmani Reini Vilsonu otrie, trešie 2WD open ieskaitē Oto Patmalnieks/Jānis Veilands.

Dažām ekipāžām sacensības tik veiksmīgas nebija - pēc otrā ātrumposma no cīņas dzinēja problēmu dēļ bija spiesta izstāties Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks. Avāriju piedzīvoja Kalles Rovanperas ekipāža (viņiem gan uzmestais kūlenis nebija šķērslis, lai neturpinātu sacensību), Melnupes caurteka bija liktenīga Armanda Lazdiņa/Ervīna Eihmaņa Subaru, priekšpēdējā ātrumposmā ar nolauztu riteni palika Laura Mezīša žigulis.

Šoreiz rallijsprints nebeidzās tikai ar apbalvošanu un šampanieša šļakatām pie strūklakas Gulbenes centrālajā skvērā - sacensību uzvarētājiem Mārtiņam Svilim/Ivo Pūķim Gulbenē tagad augs savs ozols, kuru sportisti iestādīja kopā ar rallijsprinta “Gulbis” Vilhelmu Sniedzānu

Dace Janova, rallijsprinta "Gulbis 2014" preses sekretāre. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv