05.07.2014

Jaunumi

  • 28-06-2014 13:18

    Rallijsprints “Gulbis” savu 40.dzimšanas dienu svinēs ar sacensībām 5.jūlijā

    Saka, ka dzīve tā pa īstam sākoties tikai pēc četrdesmit, un, kaut arī ar šo parasti tiek domāti cilvēku vecums, kādēļ gan tas nevarētu būt attiecināms arī uz ralliju? Viena no senākajām Latvijas rallija sacensībām, rallijsprints „Gulbis” šobrīd ir pašos spēka gados un šovasar svinēs savu četrdesmito dzimšanas dienu.

Kā stāsta Vilhelms Sniedzāns, „Gulbja” organizators un vadītājs gandrīz visus šos 40 gadus, pirmais amatieru rallijs „Gulbis„ notika 1975.gada 8.augustā. Pirmais sacensību vadītājs bija Kārlis Jansons, pirmais distances priekšnieks un trases autors – Andris Dāboliņš.

„Nekur tālu no Gulbenes pa šiem gadiem „Gulbis” nav aizlidojis”, atzīst Sniedzāns. „Ir bijuši ātrumposmi Alūksnes pusē, dažus gadus par sacensību centru ir kļuvusi Cesvaine, bet īstā mājvieta „Gulbim”tomēr ir Gulbene.”

Amatieru rallijs „Gulbis” ir bijis populārs vienmēr, un tā ziedu laikos 80to gadu vidū uz starta ir stājušies pat vairāk nekā 220 dalībnieki. „Tajos laikos bija pavisam cita tehnika, citi ātrumi, un dalībniekiem ar žiguļiem, moskvičiem, volgām ātrumposmiem man derēja visi ceļi rajonā”, atceras Vilhelms Sniedzāns.

Šogad „Gulbja” dalībnieki sacentīsies septiņos ātrumposmos un, par godu jubilejai un skatītāju priekam, rallijsprinta pirmais ātrumposms norisināsies Gulbenes stadionā.

Rallijsprints „Gulbis” būs Latvijas rallijsprinta čempionāta 5.posms. Dalībnieku sarakstā jau bez latviešu sportistiem redzamas arī ekipāžas no Lietuvas, Krievijas, Somijas un Lielbritānijas.

Tiek gaidīti arī vairāku Latvijas rallija čempionāta ātrāko sportistu pieteikumi. Iepriekšējā rallijsprinta posmā „Viduslatvija” nepabeigto cīņu Gulbenē turpinās Jāņa Vorobjova un Anda Neikšāna ekipāžas, uz starta plāno stāties arī pagājušā gada „Gulbja” uzvarētāji Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis. Ar rallijsprintu „Gulbis” rallija sacensību trasē simboliski atgriezīsies Ivars Vasaraudzis, kurš kopā ar Latvijas izlases spēlētāju Oskaru Bārtuli startēs kā „nulles” jeb drošības ekipāža.

Sacensību dokumenti un pieteikušos dalībnieku saraksts atrodami www.autorally.lv

Rallijsprintu „Gulbis 2014” organizē SIA „Gulbenes AUTO-MOTO”. Sacensības nevarētu notikt bez Gulbenes novada Domes atbalsta, tāpat SIA Sendija, SIA Kopa, Vītola izdevniecība, SIA Vasks kokapstrāde, SIA Ikteri, SIA Akvedukts, SIA Alba 5 palīdzības.

Informatīvais atbalsts – www.4rati.lv, „Dzirkstele”

Dace Janova, rallijsprinta “Gulbis 2014” preses sekretāre. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv