05.07.2014

Jaunumi

  • 28-06-2014 12:10

    „LMT Autosporta Akadēmijas” sportistu R.Sirmaci pēc otrās Polijas WRC dienas no 2.vietas šķir vien 1,2 sekundes

    Piektdien, 27.jūnijā, Mikolajki pilsētā, Polijā, noslēdzās otrā  "LOTOS 71st Rally Poland" sacīkšu diena. "LMT Autosporta Akadēmijas" rallija komandas ekipāža Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs, pēc kopā aizvadītiem desmit ātrumposmiem, septītajā pasaules rallija čempionāta posmā šobrīd ieņem 3.vietu RC4 R2 klasē.

Otro Polijas WRC dienu sportisti iesāka Polijā, taču jau otrais ātrumposms notika Lietuvas ceļos. Kopumā rallija dalībniekiem Lietuvā bija jāveic četri no septiņiem otrās dienas ātrumposmiem - diemžēl drošības apsvērumu un sliktā ceļa stāvokļa dēļ, divi no tiem tika atcelti.

"Lietuvas ātrumposmos vairāk domāju par to, kā nesabojāt automašīnu un finišēt - bija grūti koncentrēties precīzai braukšanai. Lietuvā ceļus varēja salīdzināt ar tramvaja sliedēm - trasēs tikai divas dziļi iebrauktas rises ar bedrēm. No vienas puses pat laikam priecājos, ka divi ātrumposmi tur tika atcelti - mazāk cieta tehnika," iespaidos par Lietuvas ātrumposmiem dalās R.Sirmacis.

Otrās dienas pirmo ātrumposmu "LMT Autosporta Akadēmijas" sportists iesāka pārliecinoši, uzrādot otro labāko laiku savā klasē. Taču nākošajos ātrumposmos pārsteidzošu ātrumu demonstrēja igaunis S.Pārns, kurš pēc otrās  "LOTOS 71st Rally Poland" dienas ir ieņēmis klases līdera pozīciju. Lietuvas ceļos R.Sirmacis aivadīja spraigu cīņu ar pirmās dienas klases līderi T.Keivu – pirmajā Lietuvas ātrumposmā par 4,9 sek ātrāks bija T.Keivs, taču jau nākošajā ātrumposmā par 4,5 sek viņš piekāpās R.Sirmacim. Pirms noslēdzošā otrās dienas ātrumposma abus šķīra tikai 3,9 sek - dienas noslēdzošajā ātrumposmā R.Sirmacim izdevās uzrādīt visātrāko laiku klasē, kopvērtējumā T.Keiva pārsvaru samazinot līdz 1,2 sek. Klases līderim S.Pārnam "LMT Autosporta Akadēmijas" braucējs pēc otrās Polijas WRC dienas piekāpjas par 27,6 sek.

Kopumā „LMT Autosporta Akadēmijas” braucējs Polijas WRC otro dienu vērtē kā ļoti sarežģītu: "Diena iesākās labi, bet tad sekoja dažādi pārbaudījumi – trases ar dziļām risēm un bedrēm, atcelti ātrumposmi un gari pārbraucieni. Šī diena no sportistiem prasīja lielu psiholoģisko noturību – tā bija ļoti „saraustīta”, jo noslēgumā arī pirmspēdējo otrās dienas ātrumposmu slēdza Ford Fiesta R2 braucēja G. De Mevius avārijas dēļ. Pēc tam bija grūti atkal visus spēkus sakoncentrēt noslēdzošajam ātrumposmam. Domāju, ka rītdiena šajā rallijā daudz ko izšķirs, jo ātrumposmos jāveic ļoti gara distance."

Trešajā "LOTOS 71st Rally Poland" sacīkšu dienā sportistiem būs jāaizvada desmit ātrumposmi, ar kopējo trases garumu 161,58 km. Trešās dienas pirmajā ātrumposmā pirmā sporta automašīna dosies plkst.8:00.

Visiem jaunumiem par komandas gaitām „LOTOS 71st Rally Poland” varēs sekot līdzi „LMT Autosporta Akadēmijas” twitter kontā @Auto_Akademija, tāpat mājas lapā www.autoakademija.lv pēc katras sacīkšu dienas būs iespēja atrast pilnos sacensību apskatus.

Aicinām sekot „LMT Autosporta Akadēmijai” arī citos sociālajos tīklos – Instagram Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Projektu atbalsta arī „If Apdrošināšana” un „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Tehnisko atbalstu nodrošina „AMP Motorsport” un „Chiptuning.lv”. Fiziskās sagatavotības treniņus sportisti veic "Vingruma Klubā". PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri – „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

Diāna Nagle, LMT Autosporta Akadēmija. Foto: Artūrs Igaveņš, ASRT media